DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Mnt Arazag İnsan Kaynakları işçilerin maaşlarını eksik ödüyor

Horoz Lojistik, Golf Star Oyuncak, Horoz Lojistik bünyesinde Antre Depo ve Gebze bölgesinde faaliyet gösteren bir kozmetik firmasına taşeron işçi sağlayan Mnt Arazag İnsan Kaynakları’nda çalışan işçilerin aktardığına göre; şirket çalışanların ücretlerini eksik ödüyor, sigortalarını ise eksik gün sayısından yapıyor. İşçiler eksik ödemelerin salgın öncesinde de olduğunu fakat salgınla birlikte arttığını belirttiler. Şubat ayından bu yana alacağı olan işçilerin olduğu aktarıldı.

Salgın döneminde, şahıs araçlarının servis olarak kullanılmasından dolayı kalabalık ve sıkışık bir şekilde işe gittiklerini aktaran işçiler, araçların kontrolden kaçmak için ara sokaklardan gittiklerini belirttiler. Şirketin büyük araçlara para ödemek yerine küçük şahıs araçları kullandığı için bu durumu yaşadıklarını ifade eden işçiler; firmada salgın önlemi alınmadığını, sosyal mesafe olmadığını, eldiven ve maske verilmediğini ilettiler.

 

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 aydır maaşları ödenmeyen Point Kargo işçileri ücretlerini istiyor

Point Kargo’da çalışan işçiler, yoğun çalışma saatlerine rağmen iki aydır maaşlarını alamıyor. Özellikle pandemi döneminde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x