DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

La Quinta by Wyndham Otel önce ücretsiz izne gönderdi, sonra haber vermeden işten çıkardı iddiası

Salgın krizini fırsat bilen otel patronlarının keyfi hak gaspları bitmek bilmiyor.

Güneşli’de faaliyet gösteren, “turizm devi” Wyndham Grubuna bağlı La Quinta by Wyndham Otel çalışanları Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak yaşadıkları hukuksuzluğu anlattı. Rızaları alınarak 16 Mart itibariyle üç aylık ücretsiz izne çıkarılan işçiler geçtiğimiz günlerde ücretsiz izin ödeneği konusunda insan kaynaklarına soru sormak için aradıklarında 15 Nisan itibariyle işten çıkarıldıkları yanıtını aldıklarını iddia ettiler. İşçiler, İnsan Kaynakları Sorumlusuna kendilerine haber verilmeden bunu nasıl yapabildiklerini sorduklarında ise “işleri başlarından aşkın olduğu için ilgilenemeyecekleri” gibi şaşkınlık verici bir yanıt aldıklarını ifade ettiler.

Toplu işten çıkarma yapılıp yapılmadığı henüz bilinmezken, Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan otel çalışanları kendilerine hem haber verilmediğini hem de birikmiş tazminatlarını alıp alamayacakları konusunun belirsizliğini koruduğunu aktardı.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x