DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Boyar Kimya ne önlem alıyor ne de işçilere bilgi veriyor

Gaziantep’ te üretimini sürdüren Boyar Kimya unvanlı şirketin fabrikasında 12 Nisan’ da iki işçide Covid-19 pozitif vakasına rastlandı. Bunun üzerine işyerinde üretime bir hafta ara verildiği ilan edilse de iddialara göre bir haftalık iznin ikinci gününde işçiler tekrar fabrikaya çağrıldı.

Fabrikada hâlihazırda işçiler üretime devam etmekle birlikte bugün 20 işçiye Covid-19 testi yapıldığı tespit edildi. Covid-19 testi yapılan işçilerin test sonuçları ile ilgili işçilere bilgi verilmedi.

Fabrikada üretim sürmekle birlikte gece vardiyasına işçi taşıyan servislerin az sayıda işçi taşıma kuralına uymadığı görüldü. Servislerden birinde çekilen video kaydında işçi servisinin tamamen dolu olduğu görülüyor. Bu durum, işçiler arasında tedirginliğe ve tartışmaya yol açtı. Fabrikaya ulaşana kadar kalabalık ve fiziki mesafeyi koruyamadan seyahat eden işçilere fabrikaya varmak üzereyken ikinci servis gönderildi.

Vaka sayısının artma riski bulunmasına rağmen halen üretime devam eden ve işçi servislerinde az sayıda işçi taşıma kuralına uymayan Boyar Kimya, işçilere fabrikadaki vaka sayısı hakkında da bilgilendirme yapmıyor. Fabrika idaresi; yarın da üretimin devam edeceğini, ertesi gün ise fabrikanın üretime ara vereceğini işçilere bildirdi. Bununla birlikte, ne kadar süre boyunca üretime ara verildiği ise bilinmiyor.

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PE İş Bankası Komitesi: “Açıklanan zam oranlarını kabul etmiyoruz”

Patronların Ensesindeyiz Banka Emekçileri Dayanışma Ağı İş Bankası Komitesi, 2021 yılının ilk 6 ayı için …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x