DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Netlog Lojistik işçileri patron ve yöneticilerine sesleniyor: Önlem alın!

Netlog Lojistik işçileri de salgın sırasında çalışan, evde kalamayan işçilerden. Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan işçiler şunları söyledi:

“Netlog  Lojistik, Lojistik sektöründe hatırı sayılır şirketlerden bir tanesidir. Ülkemizin her yerinde depoları olan, yaklaşık 15 bin çalışanı bulunan bir firma. Bizler Netlog lojistik depolarından birinde çalışıyoruz. Diğer depoları bilmiyoruz ama bizim çalıştığımız depodaki durumu sizlere özetleyelim.

Çalıştığımız yerde Covid 19 pozitif çıkan arkadaşlarımız var. Birlikte çalıştığımız bu arkadaşlar belirti gösterdiklerinde hastaneye başvurdular ve testleri yapıldı. Pozitif çıkmaları sonucunda rapor aldılar ve işyerine gelmiyorlar. Bizler için Sağlık Bakanlığından test için gelecekler diye  söylendi ama kimse gelmedi. Bu salgın başladığından beri sadece bir kez tüm depoya dezenfekte işlemi yapıldı, anladık ki o da yapılmadı denmesin diye.

Depomuzda Covid 19 pozitif vakalar olmasına rağmen girişte gelişigüzel ateşimizin ölçülmesi dışında herhangi bir önlem alınmış değil. Maskeler dağıtılıyor ama gün boyu aynı maske ile çalışmak zorunda kalıyoruz. Her gün için bir maske dağıtılıyor. Dağıtılan maskeler ise sadece tek katmanlı, önlem alınmış görünmesi için dağıtılan maskeler. Aynı maske ile bütün mesaiyi tamamlıyoruz. Tek maske ile 12 saat çalışan oluyor. Ayrıca yeterince eğitim verilmediği için maskeler yanlış kullanılıyor ve salgın önlemleri arkadaşlarımız tarafından hafife alınıyor. Bunun dışında hala hepimiz aynı yemekhaneyi kullanıyoruz ve burada sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmiyor. Tuvaletlerimiz temizleniyor olsa da salgın sonrası burada da olağan akış dışında bir gelişme yok. İşyerinde çalışan herkes tedirgin ama bu ortamda işsiz kalmamak için kimse sesini çıkaramıyor.

Bizler sizlerin aracılığı ile patronlarımızı ve yöneticilerimizi salgın karşısında daha fazla gecikmeden gerekli önlemleri almaya çağırıyoruz.”

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 aydır maaşları ödenmeyen Point Kargo işçileri ücretlerini istiyor

Point Kargo’da çalışan işçiler, yoğun çalışma saatlerine rağmen iki aydır maaşlarını alamıyor. Özellikle pandemi döneminde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x