DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Acıbadem Çağla Koleji İki Aydır Maaş Ödemiyor

Patronların Ensesindeyiz (PE) ihbar hattına gelen bilgiye göre, Acıbadem Çağla Koleji patronu öğretmenlerin maaşlarını 2 aydır ödemiyor. Salgın sürecinde okulların tatil olması ile uzaktan eğitime geçerek dersleri evlerinden online olarak sürdüren öğretmenler, okulun derslere devam etmesine rağmen öğretmenlerin ücretlerini ödememesi üzerine okul idaresinden durumla ilgili bilgi almaya çalıştıklarını ancak okul yöneticilerinin telefonlara ve mesajlara cevap vermediğini belirttiler.

Senenin başından itibaren ücretlerin ödenmesinde sürekli gecikme olduğunu belirten öğretmenler, kendilerine son 2 aydır hiçbir ödeme yapılmadığını ve konuyla ilgili bir bilgilendirme olmadığını belirtiyorlar.

Şikâyetlerini ve taleplerini konuşmak için muhatap bulamayan öğretmenler, dolaylı yollarla okul idaresinin okula gelip istifa etmelerini istediğini ve itiraz eden öğretmenlerin ise istifaya zorlandığı bilgisini aldıklarını ekliyorlar.

Öğretmenler, okul yönetimini hak ettikleri maaşlarını derhal ödemeye çağırırken bundan sonraki ücretlerinin de olması gereken zamanda ödenmesini talep ediyorlar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tiktok içeriklerini takip eden Conectys emekçisi çalışma koşullarını anlattı: Mobbing, iş yükü, geleceksizlik…

Plazalarda pandemi ile birlikte emekçiler üzerindeki yük artarken, sömürme biçimleri de her gün başka bir …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x