DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

PIKTES öğretmenlerinin talepleri

Milli Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun birlikte yürüttüğü “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi” (PIKTES) kapsamında görev yapan öğretmenler PE’ye ulaştı.

PIKTES öğretmenleri, MEB tarafından yapılan mülakat ile atanamayan öğretmen adaylarından KPSS ve mülakat puan üstünlüğüne göre seçilmiş Geçici Süreli Sözleşme’li olarak çalışıyorlar ve kadro istiyorlar.

PIKTES kapsamındaki öğretmenler sözleşmelerinde olmadığı halde yarıyıl tatilinde öğrenci bulmak için mahalle mahalle, kapı kapı dolaştırıldılar. Yaşadıklarını  sosyal medyadan duyuran öğretmenler “Bunun için ek ücret verilmiyor. Elimize bir adres vererek, Suriyeli çocuklara ulaşmamız isteniyor. Can güvenliğimiz olmadan, bilmediğimiz yerlere gitmek zorunda kalıyoruz” ifadelerini kullandılar.

Koronavirüs salgını sürecinde de PIKTES öğretmenleri mağdur edilmeye devam ediliyor.  Öğretmenlere, 2 Nisan tarihi itibari ile bu senenin yıllık izinleri kullandırıldı. İzin bittikten sonra ne olacağına dair projenin muhatabı olan Avrupa Birliğinden bir bilirkişi ile görüştüklerini ne olacağına dair onun karar vereceğini ilettiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x