21 Haziran 2024, Cuma

Limak’ın Kuveyt’teki havalimanı şantiyesinde, hakkını isteyen işçiye yetkilinin tokat atması üzerine işçiler eylem yaptı.

Limak inşaatın Kuveyt havalimanı şantiyesinde çalışan işçilere ücretsiz izin ve işten çıkış dayatılmıştı. Bugün işçiler yetkililerden haklarını istemek için yaptığı görüşmede bir şirket yetkilisi kalfa hakkını isteyen işçiye tokat attı.

Bunun üzerine beş yüz kadar işçi şiddete uğrayan mesai arkadaşı ve hakları için eylem yaptılar.

Patronların Ensesindeyiz İnşaat İşçileri Dayanışma Ağı temsilcileri aracılığı ile yaşadıkları süreci anlatan işçiler, “biz şu an şantiyede 1500 kadar demir ve kalıp işçileri olarak salgına karşı tedirgin olduğumuzu sürekli yetkililere söyledik, ancak kimse bizi dikkate almadı, bunun üzerine istemeyen işten çıkabilir dediler. Bugün işçilerin yetkililerden haklarını istemesi üzerine bir işçi arkadaşımıza yetkili formen tarafından tokat atılmıştır. Bunun üzerine eyleme geçtik. Haklarımız için bütün işçiler yarın sabah eylem yapacağız” dediler.

Kötü çalışma koşullarına ve zorunlu ücretsiz zorlanan işçiler, yaptıkları eylemde haklarımızı ödeyene kadar şantiyeden çıkmayacaklarını, bir arkadaşımızın paraları dahi ödenmeden şantiyeden gitmeyeceklerini ifade ettiler.

https://www.facebook.com/100009080080307/videos/2435444566768189/Abi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!