DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Limak’ın Kuveyt’teki havalimanı şantiyesinde, hakkını isteyen işçiye yetkilinin tokat atması üzerine işçiler eylem yaptı.

Limak inşaatın Kuveyt havalimanı şantiyesinde çalışan işçilere ücretsiz izin ve işten çıkış dayatılmıştı. Bugün işçiler yetkililerden haklarını istemek için yaptığı görüşmede bir şirket yetkilisi kalfa hakkını isteyen işçiye tokat attı.

Bunun üzerine beş yüz kadar işçi şiddete uğrayan mesai arkadaşı ve hakları için eylem yaptılar.

Patronların Ensesindeyiz İnşaat İşçileri Dayanışma Ağı temsilcileri aracılığı ile yaşadıkları süreci anlatan işçiler, “biz şu an şantiyede 1500 kadar demir ve kalıp işçileri olarak salgına karşı tedirgin olduğumuzu sürekli yetkililere söyledik, ancak kimse bizi dikkate almadı, bunun üzerine istemeyen işten çıkabilir dediler. Bugün işçilerin yetkililerden haklarını istemesi üzerine bir işçi arkadaşımıza yetkili formen tarafından tokat atılmıştır. Bunun üzerine eyleme geçtik. Haklarımız için bütün işçiler yarın sabah eylem yapacağız” dediler.

Kötü çalışma koşullarına ve zorunlu ücretsiz zorlanan işçiler, yaptıkları eylemde haklarımızı ödeyene kadar şantiyeden çıkmayacaklarını, bir arkadaşımızın paraları dahi ödenmeden şantiyeden gitmeyeceklerini ifade ettiler.

Posted by Fatih Kaim on Sunday, April 5, 2020

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Point Kargo işçileri: Haklarımızı alana kadar mücadele edeceğiz

Pandemi dönemi boyunca yoğun çalışmaya maruz kalan Point Kargo işçileri yaşadıkları haksızlıklara karşı mücadele ediyor. …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x