DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Korozo Ambalaj’da virüs tespit edilmesine rağmen üretim tam gaz

Korozo Ambalaj’dan işçiler PE Ağına ulaşmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda testi pozitif çıkan bir işçinin kurum yöneticileri tarafından yalanlandığı ileri sürülüyor. İşçiler, özellikle gıda ambalajı üreten departman çalışanlarının izne çıkarılmasının fabrikadaki diğer işçiler arasında şüphe uyandırdığını belirtiyorlar. Türkiye’de artan vakalara, şirket içindeki duyumlara ve işçilerin taleplerine rağmen maske temin edilmediği ifade ediliyor.

Son olarak şirket içinde yayınlanan bir mail ile işçilere işyerinde 4 vakanın tespit edildiği ve ortamın dezenfekte edildiği bilgisi verildi. İşçiler, vakaların ne zaman ve nerelerde tespit edildiğinin açıklanmasını istiyor.

Üretim yoğunluğunun ve çalışma temposunun giderek arttığı şirkette işçilerin sağlığı için ücretime bir an önce ara verilmesi ve işçilerin ücretli izine çıkarılması gerekiyor. Ancak şirketin bunu yapmak yerine hafta içinde teşvik adı altında işçilere günlük prim verileceğini açıkladığı gelen bilgiler arasında.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karizma Beşler fabrikasında işçilerin fazla mesai ücretleri ödenmiyor

İstanbul Silivri’de bulunan Karizma Beşler sucuk fabrikasında Aralık ayı mesai ücretlerinin eksik dağıtıldığı öğrenildi. Patronların …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x