DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Gaziantep Melike Tekstil’de patronun inadına rağmen üretim durdu

Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Melike Tekstil fabrikasında çalışan işçilerin ilettiği bilgiye göre, Covid – 19 testi pozitif çıkan iki işçinin karantina altına alınmasının üzerine işçiler iş bıraktı.

İşçilerin bir kısmı evlerine dönerken, bir kısmı ise fabrika önünde bekleyerek durumu protesto etti. Melike Cengiz Patronu Cengiz Şimşek ise üretimin devam etmesi yönünde işçilere baskı uygulamasına rağmen, işçilerin kararlı duruşu sonrası üretime 15 gün ara vermek zorunda kaldı. İşçiler bu süre zarfında ücretli izinli sayılmak zorunda.

Melike Tekstil patronu Cengiz Şimşek aynı zamanda Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı. OSB’de halen binlerce işçi  sağlıksız koşullarda ve virüs riski altında çalıştırılıyor.

Gün içerisinde Patronların Ensesindeyiz ağına ulaşan Şireci Tekstil işçileri de fabrikalarında pozitif Covid-19 vakalarının görüldüğünü ve çalışmaya zorlandıklarını belirtmişlerdi. Şireci Tekstil’de halen fabrika üretime devam ediyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Point Kargo işçileri: Haklarımızı alana kadar mücadele edeceğiz

Pandemi dönemi boyunca yoğun çalışmaya maruz kalan Point Kargo işçileri yaşadıkları haksızlıklara karşı mücadele ediyor. …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x