DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Hadımköy Sanayi Bölgesi’nden koronavirüs günlerinde fabrika manzaraları

PE Ağı’na ulaşan işçilerin aktarımına göre, İstanbul Arnavutköy’de bulunan Göksu Plastik fabrikasında çok sayıda göçmen işçi çalıştırılıyor. İşçiler resmî tatillerde çalıştırıldıklarını, SGK primlerinin asgari ücret üzerinden yatırıldığını, fazla mesai ücretlerininse elden verildiğini aktardılar. Ayrıca, çalışanlara gün içinde yeterli yemek ve dinlenme izni verilmediği de belirtildi.

Hadımköy sanayi bölgesinde bulunan Topkapı İplik fabrikasında çalışan işçilerden gelen bilgiye göre, fabrikada servisler çok kalabalık ve işçilerin uyarılarına rağmen patronlar hiçbir önlem almıyor.

İstanbul Arnavutköy’de bulunan Motorfan Elektrik fabrikasında çalışan işçilerden PE Ağı’na aktarılan bilgiye göre salgın tehdidine yönelik fabrikada alınan tedbirler yetersiz. Servisler kalabalık, Servisler gibi yemekhane de kalabalık. Fabrikada 300 kişi çalışıyor ve çalışanlar arasındaki gerekli temas mesafesi korunamıyor. Ateşi çıkan personel evine gönderiliyor ancak çalışma devam ediyor.

İşçiler ayrıca 1 Nisan günü fabrikada izinlerin kullandırılmaya başlayacağını, uygulamanın yıllık izin hakkı olanların yıllık izninden düşüleceği, olmayanlaraysa ücretsiz izin kullandırılacağı duyurulduğunu ifade etti.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x