DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Amana Foods Gıda’da işçilerin talepleri var

Çayırova/Kocaeli bölgesinde bulunan Amana Foods adlı gıda şirketinde çalışan işçiler PE ağına ulaşarak işçi sağlığı ve güvenliği konusundaki sorunları aktardı.

İşçilerin iddiasına göre et, bakliyat ve sebze konserveleri üretilen iş yerinde işçilere yeterli ölçüde eldiven ve maske dağıtılmıyor, stoklarda tutuluyor.

İşçilerin konuyla ilgili ifadeleri şöyle:

Üretimde dağıtılan maskeler ise korunak için değil kıl, tüy yere düşmesin diye. Her gün iş yerine girerken ateş ölçer ile vücut sıcaklığımızı ölçüp, ateşi olan arkadaşlar için gerekli tedbirler alınmalı. Yaşlı ve emekli arkadaşlarımız da var. Onların durumu daha riskli. Servisler kalabalık ve bu durum bakanlığın yayınladığı genelgeye de uygun değil”

İşçiler işyerinde gerekli önlemlerin alınması için şu çağrıyı yaptı:

“Gıda firması olarak korona virüsüne karşı en üst düzeyde önlem alınması gerekmektedir. Şirket sahiplerinin ve yöneticilerinin mavi yaka çalışan arkadaşları da düşünmelerini, defalarca dile getirdiğimiz önlemleri bir an önce almalarını bekliyoruz”

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x