DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul otel inşaatında çalışan işçiler hijyenik olmayan şartlarda çalışmak zorunda bırakılıyor

İstanbul Beşiktaş’ta yapımını Astaş A.Ş.’nin üstlendiği Kuruçeşme Mandarin Oriental Bosphorus Otel projesinde çalışan işçiler salgına karşı gerekli önlemler alınmadan çalışıyor.

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak çalışma şartlarını anlatan işçiler, salgın sebebiyle hiçbir önlem alınmadığını, yemeklerin açıkta bulunduğunu, yemek yenilen yerlerin dezenfekte edilmediğini ve gerekli hijyen kurallarına uygun olmadığını belirttiler.

Şantiyede kalabalık bir şekilde çalıştıklarını belirten işçiler,  işçiler arasında olması gereken mesafenin mümkün olmadığını, barınma yerlerinin dezenfekte edilmediğini, işçilerin bir kısmının Kağıthane’de şirketin tuttuğu evde kaldığını ve sabah akşam servisle getirilip götürüldüklerini, servislerde de hijyen şartlarının sağlanmadığını aktardılar.

İşçiler gerekli hijyen kurallarına uyulmadığı taktirde virüsün hızlı bir şekilde yayılabileceğini özellikle vurguladılar.

Mandarin otel şantiyesi geçtiğimiz Eylül ayında 47 yaşında bir işçinin asansör boşluğuna düşerek iş cinayeti gerçekleşmesi üzerine gündeme gelmişti.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x