20 Haziran 2024, Perşembe

İşçilere ‘bol bol dua edin’ diyen patrondan mesaj: Şu an verecek paramız yok…

Ankara’da bulunan Mesnevi Turizm’in patronu, yeni koronavirüs dolayısıyla işçilere gönderdiği mesajda, ‘Rabbim yâr ve yardımcınız olsun. Bol bol dua edelim’ derken, maaş ödemelerini yapamayacağını söyledi. İşçiler duruma tepkili.

Ankara Mesnevi Turizm’de çalışan işçiler Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak, patron tarafından kendilerine maaş ödemelerinin yapılmayacağına ilişkin bir bilgilendirme mesajı geldiğini iletti.

Uzun süredir büyük bir iş yüküyle çalıştıklarını, aylarca eve bile girmedikleri dönemler olduğunu aktaran işçiler; “Üzerimizden dünyayı kazandılar. Şimdi bir kuru maaşımıza bile göz diktiler” diyerek duruma tepki gösterdi.

Patron tarafından işçilere gönderilen mesajda, İŞKUR’a başvuru yapıldığını, devletin karşıladığı kısmın üzerini kendilerinin ödeyeceği öne sürülürken, “Fakat şu an verecek paramız yok” denildi.

Kredi başvurusu yaptıklarını, kabul edilirse “uygun miktarda” ödeme yapılacağı öne sürülürken ve çeşitli vaatlerde bulunurken, emekli olan işçilere maaş ödemesi yapılmayacağı söylendi.

Patron tarafından gönderilen mesaj, “Bu arada hiç işimiz yok. Köyüne gitmek isteyen gidebilir. Evinin geçimi için taksi, dolmuş, tır gibi işlerde çalışmak isteyenler müdürlere haber edip çalışabilir. Dileğim bu kötü durumun bir an evvel sona ermesidir. Yapacak bir şey yok. Bu da Allah’tan. Sağlığınıza dikkat edin. Rabbim yâr ve yardımcınız olsun. Bol bol dua edelim” ifadeleriyle son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!