DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Limak İnşaat, Kuveyt havalimanı projesinde çalışan işçilerin canları ile oynamaya devam ediyor

Limak İnşaatın yapımını üstlendiği Kuveyt Havalimanı projesinde çalışan işçilerin PE’ye ulaşarak şantiyelerindeki çalışma koşullarının sağlıksızlığından tedirgin olduklarını daha önce belirtmişti.
Haberin çıkmasından sonra Limak yetkililerinin yemekhanelere dezenfektan gibi kısmi iyileştirmeler yaptığını belirten işçiler, “şantiyede herkes salgın yokmuş gibi çalışmaya devam ediyor, uzun çalışma saatleri, hijyenik olmayan kalabalık çalışma yerleri, kamplarda binlerce insan beraber tıkış tıkış yaşaması gibi önemli sorunlar devam ediyor” dedi.
Patronların Ensesindeyiz İnşaat İşçileri ağıyla temas içinde olan işçiler on bine yakın inşaat işçisinin çalıştığı bu şantiyede 4 adet yemekhane olduğunu, yemek sıralarında uzun kuyruklar olduğunu, sıranın bazen 45 dk sonra geldiğini belirtti. Ayrıca yemekhane de işçilerin toplu halde, hijyen kurallarına uygun olmayan şekilde yemek yediklerini söylediler.
Sorunları şirket yetkililerine söylemesi durumunda işçilerin işten çıkarıldığını, tehdit edildiğini söyleyen işçiler şirketin, işçilerin çalışmaya mecbur olmasından faydalandığını belirttiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karizma Beşler fabrikasında işçilerin fazla mesai ücretleri ödenmiyor

İstanbul Silivri’de bulunan Karizma Beşler sucuk fabrikasında Aralık ayı mesai ücretlerinin eksik dağıtıldığı öğrenildi. Patronların …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x