DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Otellerden haberler

Exe Adahan

Otel Dayanışma ağına ulaşan Exe Adahan Galata otel işçisi hiçbir hakkını alamadan işten çıkarıldığını, imza atmak istemediğini söylediğinde ise git şikayet et dendiğini aktardı. “Virüsten dolayı işten çıkarıldım. hiçbir hakkımı alamadan gün içerisinde çıkışım verildi ve imzam istendi, imza atmak istemediğimi ve böyle bir sebeple işten çıkarılamayacağımı söyledim sen bilirsin istersen git şikayet et dediler ve gönderdiler beni ordan.”

Grand Hyatt

Doğuş Grubuna bağlı Grand Hyatt Otel’in çalışanlarından Koronavirüsü sakladığı öğrenildi.

Grand Hyatt Otel İş yeri Komitesi şu açıklamayı yayınladı: “Anlıyoruz ki otel yönetimi hafta başından beri bu gerçeği gizlemiş bizden ve idari personele tedbir aldırmış yalnızca. Geri kalan arkadaşlarımızın sağlığı hiçe sayılmış. Genel müdür bile otelde kaldığı odasına stok yaptırmış ama biz bu koşullarda otele gidip gelmeye ve “müşterilerle” temas etmeye devam ettik. İşçilerinin sağlığını hiçe sayan Grand Hyatt Otel patronuna sesleniyoruz. Otelde son süreçte yaşanan olaylar geriye dönük olarak aydınlatılsın.”

Fairmont Quasar

Fairmont Quasar İstanbul otelde yeni başlayanlar ücretsiz izne çıkarıldı,diğer personel rapor ve yıllık izinler ile bu ayı geçirecek. Otellerde sıkça bir baskı unsuru olarak kullanılan servis iptali
uygulamaya geçirildi.

3 yıldır otelde çalışan bir işçi, “Duruma göre tavır alacağız, direneceğiz. Hakkımızı yedirmemeliyiz. Ücretsiz izne çıkarılmamış kişiler varsa, ücretsiz izin kağıdı önünüze geldiğinde imza atmayın lütfen, imza atanlar hak kaybına uğrayabilir.” dedi.

The Stay Hotels

Yaklaşık 1 ay önce Nişantaşı,Ortaköy şubelerini çalışanlarını ücretsiz izne çıkararak kapatmış olan The Stay Hotels, Alaçatı ve Bebek şubelerini çalışanlara açıklama yapmadan ve ücretsiz izin formu doldurtmadan kapattı.

Bünyesinde toplamda 200 kadar işçi çalıştıran işletme internet üzerinden yayınladığı açıklamayla işçilere otelin kapandığını duyurmuş oldu. Açıklamayı görüp neye uğradıklarını şaşıran işçiler çaresizce ne yapacaklarını düşünüyorlar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PE İş Bankası Komitesi: “Açıklanan zam oranlarını kabul etmiyoruz”

Patronların Ensesindeyiz Banka Emekçileri Dayanışma Ağı İş Bankası Komitesi, 2021 yılının ilk 6 ayı için …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x