DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Grand Hyatt İş Yeri Komitesi Doğuş patronuna soruyor

Grand Hyatt Otel İstanbul yönetimi ‘Turizm Ajansı’ isimli sitede (https://www.turizmajansi.com/haber/grand-hyatt-istanbul-iddialar-hakkinda-ne-dedi-h36810) otelle ilgili iddialarımızı “rezervasyon bölümündeki bir görevlinin” ağzından yalandı. Ancak açıklama Hyatt işçilerini tatmin etmekten uzak; ne tanıkların söylediklerini, ne de karantina görüntülerini yanıtlar nitelikte.

O halde Grand Hyatt İşyeri Komitesi Doğuş patronuna soruyor:

1)     Şu an koronavirüs pozitif tanısıyla yoğun bakımda bulunan otelin iş yeri hekimi hangi tarihte hastaneye kaldırılmıştır? Bu tarihten itibaren otel neden tahliye edilip karantinaya alınmamış ve konuyla ilgili Grand Hyatt çalışanlarının “tamamı” bilgilendirilmemiştir?

2)     16 Mart 2020 tarihinden itibaren otelin ofis ekibinin tedbir amaçlı otele gelmediği doğru mudur? Doğruysa, oteldeki diğer çalışanlara neden böyle bir tedbir kararı uygulanmamıştır?

3)     Yine 16 Mart günü ve onu takip eden günlerde otel gelen müdürü otelde kaldığı odasına hangi duyum(!) sonucu gıda stoku yaptırmıştır? Bu stoku yapan otel işçileri kendilerine yönelik tehlikeden bihaberken müdürün hayatını güvenceye alması normal midir?

4)     20 Mart Cuma günü otelde çalışırken koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılan housekeeping ekibinden kadın arkadaşımızın durumu neden bizlerden gizlenmiştir?

5)     21 Mart akşamı ulusal basına yansıyan görüntülerde otelin, doktor ve hemşirede çıkan koronavirüs nedeniyle karantinaya alındığı, onlara da bu virüsün otelde konaklayan bir turistten geçtiği doğru mudur? Doğruysa, otelin kapanması için –işçilerin hayatı hiçe sayılarak– işlerin bu noktaya gelmesi mi beklenmiştir?

Son olarak, Grand Hyatt İşyeri Komitesi olarak, otel yönetimi konuyla ilgili işçileri tatmin edici bir açıklama yapana kadar sürecin takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karizma Beşler fabrikasında işçilerin fazla mesai ücretleri ödenmiyor

İstanbul Silivri’de bulunan Karizma Beşler sucuk fabrikasında Aralık ayı mesai ücretlerinin eksik dağıtıldığı öğrenildi. Patronların …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x