DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Tekstil işçilerine “işe kendi rızamla geleceğim” dayatması

Çiğli AOSB’de bulunan ve ZARA için üretim yapan SUN Tekstil’in fasonlarında işçi düşmanlığı bu salgın dönemlerinde zirveye çıktı. Dün bir açıklama yaparak fabrikalarında hala önlemlerin alınmadığını ve sağlıklarının risk altında olduğunu vurgulayan işçilere, haftanın son mesai gününde “Pazartesi günü işe kendi rızamla geleceğim” vurgusunun yapıldığı kağıtlar imzalamaları dayatıldı. Bu dayatmanın üzerine açıklama yapan Patronların Ensesindeyiz Çiğli Tekstil İşçileri Ağı:

“Patronlar hala hiçbir önlem almayarak bizlerin sağlığını hiçe saymaya devam ediyorlar. Bu da yetmiyormuş gibi bizleri ücretsiz izin, işten atmalarla tehdit ederek bizlere “kendi rızamla işe geleceğim” vurgulu kağıtlar imzalatmaya çalışarak kendi doymazlıklarının ve işçi düşmanlıklarının üzerini örtmeye çalışıyorlar. Kendi yükümlülüklerinin yerine getirmeyen patronlara yazılı ihtarımızı ihtarımızı ileteceğiz. Eğer hala önlem alınmaz ve bu uygulamara devam edilirse, 6331 Sayılı Kanun’un 13. Maddesi uyarınca “ÇALIŞMAKTAN KAÇINMA HAKKIMIZI” kullanacağız. Bu uygulamanın ne kadar onur kırıcı olduğunun farkında olmayan veya kasıtlı biçimde yapan patronlar, ana firmasından markasına kadar mutlaka hesap vereceklerdir, bu düzenleri elbet başlarına yıkılacaktır.” İfadelerine yer verdiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PE Carrefour Emekçileri Dayanışma Ağı’na çağrı!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’un birçok farklı Carrefour mağazasında çalışan emekçiler Patronların Ensesindeyiz ile bir araya geldi. …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x