DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Çağrı merkezinde sağlıksız koşullara tepki ve işten çıkarma iddiası

Vodafone’a bağlı Comdata çağrı merkezinin bir çalışanı dün sosyal medyada yaptığı bir paylaşım üzerine işten çıkarıldığını duyurdu. Paylaşımında, kapalı ortamda 1000 kişi çalıştıklarını ve neredeyse aynı yerde yemek yediklerini ifade eden çalışan, “hiçbir şey olmamış gibi bir de tarife satmamız bekleniyor. Bırakın da evimizde kalalım” diye yazmıştı. Ertesi gün paylaşımını kaldırması istendiğini yazan çalışan birkaç saat sonra işten çıkarıldığını duyurdu.

Vodafone’a bağlı Comdata çağrı merkezinin salgın koşullarını gözetmeden sağlıksız çalışma ortamını ve ağır iş koşullarını sürdürdüğü, işçilerin bundan huzursuz olduğu biliniyor. Bir çalışanın bunu teşhir etmesi üzerine önce susturulmak istendiği ve ardından işten çıkarıldığı iddiası büyük tepki topladı.

Yol TV’nin bu paylaşımları haber yapması üzerine Comdata bir açıklama yayınladı. Açıklamada çalışanın adı verilerek iddiaların gerçek dışı olduğu ve kendisinin “eğitim programı kapsamında” olduğu ifade edildi. Öte yandan çağrı merkezi çalışanının işyeri ortamının sağlıksızlığı konusunda verdiği detaylı bilgilerle ilgili Comdata’nın herhangi bir açıklama yapmaması dikkat çekti.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Point Kargo işçileri: Haklarımızı alana kadar mücadele edeceğiz

Pandemi dönemi boyunca yoğun çalışmaya maruz kalan Point Kargo işçileri yaşadıkları haksızlıklara karşı mücadele ediyor. …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x