DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Alkor Makine’de işten çıkarma

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na gelen bir ihbara göre, İstanbul Esenyurt’ta faaliyet gösteren Alkor Makine işyerinde koronavirüs salgını bahanesiyle 25 işçinin işine son verildi.

PE’ye ulaşan işten çıkarılan işçinin mesajı şöyle:

“Patronlar kendi lükslerinden, kendi keselerinden bir tasarruf yapmak yerine üç kuruşa çalıştırdıkları insanlar biranda kapıya koyarak bu krize cevap vermekte ve hala devletten en büyük desteği onlar görmekte. Alkor öyle bir firma ki, bu son gelişmelere kadar art arda atılımlar yapan Bursa ve İstanbul’da faal fabrika, Bulgaristan’da faaliyet geçmek üzere bir fabrika olmak üzere 3 ayrı üretim tesisine sahip ve çalışanlarının iş yoğunluğuna cevap vermekte yetersiz kaldığı bir kuruluş. Buna rağmen her zamanki patron reflekslerini göstererek faturayı yine işçilerine kesmekten geri durmadılar. Beyaz yaka mavi yaka fark etmeksizin geçim kaygısı ile korkutulup ezilen emekçilerin hakları için patronların ensesindeyiz.”

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünteks tekstil fabrikasında sendikal örgütlenme yaptığı gerekçesiyle işten atılan işçi anlattı

Diyarbakır’da üretim yapan Ünteks tekstil firması sendikal örgütlenme yapan işçileri önce ücretsiz izne çıkardı, ardından …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x