21 Temmuz 2024, Pazar

Çağdaş Market çalışanları hiçbir önlem alınmamasına tepkili

Koronavirüs salgını sonrası Türkiye’nin her yerinde market çalışanlarının çalışma koşulları daha kötü hale gelirken, Ankara’da Çağdaş Market’te çalışan bir işçi, yaşadıklarını Patronların Ensesindeyiz Ağı’na anlattı.

Salgının Türkiye’ye girişinden itibaren marketlerde inanılmaz bir iş yoğunluğu oluştuğunu belirten işçi, buna karşın çalışan sayısında herhangi bir artışa gidilmediğini aktardı.

Market çalışanlarının kendi imkanlarıyla maske ve eldiven takmaya çalıştığını belirten işçi, “Fakat uzun süre değiştirmediğin sürece bu ne kadar sağlıklı olabilir ki… 14 saat kasada otururken eldiveni yüzüne değdirmeme ihtimalin var mı? Onun dışında mağaza havasız ve özel dezenfekte ya da temizlik çalışması yapılmıyor. Özellikle kasada olanlar ya da orta reyon çalışanları boş reyonları doldurmak için ya da düzenlemek için yüzlerce kişinin temas ettiği reyonlarla ve ürünlerle temas halinde” dedi.

El dezenfektanı, maske, eldiven başta olmak üzere kişisel koruyucuların teminini istediklerini belirten Çağdaş market çalışanı, “Market dezenfekte edilsin ve belirli sayıda insan içeri alınsın. Çalışma saatleri düşürülsün. Hem bizim sağlığımız, hem de markete gelen müşterilerin sağlığı, patronların kar hırsı yüzünden hiçe sayılmamalı…” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!