DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Vatan Bilgisayar çalışanların maske ve eldiven takmasına izin vermiyor

Türkiye’nin 54 ilinde 144 mağazası bulunan Vatan Bilgisayar’ın işçilerin maske ve eldiven takmasına izin vermediği öğrenildi.

Vatan Bilgisayar’da satış elemanı olarak çalışan bir işçinin Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı’na verdiği bilgiye göre, mağaza yönetimi tarafından işçilerin maske ve eldiven takmasına izin verilmiyor.

Gün içinde çok fazla kişiyle temas etmek zorunda olduklarını belirten işçi, yönetime maske ve eldiven takmak istediklerini ilettiklerinde kendilerine genel merkezin müşterileri ürkütmemek ve çirkin bir görüntü ortaya çıkmasını engellemek amacıyla buna izin vermediğini söylediklerini belirtti.

Media Markt, Teknosa gibi rakip mağazaların iş yerlerini kapatmaması nedeniyle Vatan Bilgisayar’ın da kapatmaya yanaşmadığını söyleyen işçi, “Bu şartlarda çalışmak istemediğimizi söylediğimizde istersek ücretsiz izine ayrılabileceğimizi söylüyorlar.” dedi.

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karizma Beşler fabrikasında işçilerin fazla mesai ücretleri ödenmiyor

İstanbul Silivri’de bulunan Karizma Beşler sucuk fabrikasında Aralık ayı mesai ücretlerinin eksik dağıtıldığı öğrenildi. Patronların …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x