DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Madame Coco Çalışanları İşyeri Komitesi: Ücretli izin hakkımız tanınmalı

Bizler mağaza çalışanları olarak Koronavirüs tehlikesine karşı kendimizi riskli bir durumda hissediyoruz. Gün boyu kapalı ve havasız mağazalarda bir sürü insanla temas etmek zorunda kalıyoruz. Sağlığımız için endişe ediyoruz.

Madame Coco Çalışanları İşyeri Komitesi olarak talebimiz :

  • Mağazalara dağıtılan dezenfektanlar ve birkaç saatlik mesai kısıtlamalarıyla virüs salgınından korunamayız. Ücretli izin hakkımız tanınmalı.

Bu süreçte zorunlu ücretsiz izne çıkarılan ve yıllık izni kullandırılan, hijyen kurallarına uyulmayan ve gerekli önlemlerin alınmadığı mağazalarda çalışmak zorunda bırakılan arkadaşlarımızı bizle iletişime geçmeye çağırıyoruz. Bu günlerde salgın fırsatçılarına karşı dayanışmayı büyütmek zorundayız.

Madame Coco Çalışanları İşyeri Komitesi olarak mücadelemize devam ediyoruz. Daha önce birlikte maaş kesintilerimizi kazandık. Şimdi de sağlıklı kalma hakkımızı kazanabiliriz. Tüm Madame Coco çalışanı arkadaşlarımızı bizle birlikte hareket etmeye çağırıyoruz.

Madame Coco çalışanı diğer arkadaşlarımıza sesleniyoruz:

Bizler bu süreçte de bir arada durmaya devam edeceğiz. Sizler de Patronların Ensesindeyiz Ağı üzerinden [email protected] ve 0541 940 05 14 telefon hattından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Madame Coco Çalışanları İşyeri Komitesi

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 aydır maaşları ödenmeyen Point Kargo işçileri ücretlerini istiyor

Point Kargo’da çalışan işçiler, yoğun çalışma saatlerine rağmen iki aydır maaşlarını alamıyor. Özellikle pandemi döneminde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x