DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İşçiler için hiçbir önlem almayan A-101’in tek derdi daha fazla ciro

Yeni koronavirüs salgını sonrası marketlere akın olurken, mesai saatleri artan ve çalışma koşulları iyice zorlaşan market emekçileri kendi sağlıkları için patronlar tarafından en ufak bir önlem alınmadığını belirterek yaşadıklarına tepki gösteriyor.

Ankara’da A101’in Yenimahalle’deki şubesinde çalışan bir emekçi, Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak yaşadıklarını anlattı.

Sabah 08.00 akşam 18.00 arası çalıştıklarını belirten işçi, haftada birkaç gün fazla mesaiye kaldıklarını, bazen 21.00’a bazen de 22.00’a kadar çalıştıklarını söyledi.

Bu durumun son dönemde iyice çığırından çıktığı belirtilirken, sabah 8’de başladıkları mesainin market düzenlemeleri gerekçesiyle bazen gece 1.30’a kadar sürdüğü aktarıldı.

Virüs salgını sonrası bu mesailerin daha da uzadığını belirten işçi, “Fazla mesai ücretlerini zaten alamıyoruz. İş yoğunluğundan çay molası, tuvalet arası bile veremiyoruz. Koronavirüs sonrası bizim için hiçbir önlem alınmadı, sadece elimize çamaşır suyu tutuşturup marketi temizletiyorlar, bizim için ise alınan hiçbir önlem yok. Sadece ciroyu arttırın, ciroyu arttırın diyorlar” ifadesini kullandı.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Point Kargo işçileri: Haklarımızı alana kadar mücadele edeceğiz

Pandemi dönemi boyunca yoğun çalışmaya maruz kalan Point Kargo işçileri yaşadıkları haksızlıklara karşı mücadele ediyor. …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x