DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Salgın krizini fırsata çeviren patronlara izin vermeyeceğiz!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yayımladığı genelge ile MEB’e bağlı tüm örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 16-22 Mart 2020 tarihleri arasında eğitime ara verdi ve öğretmenler idari izinli sayıldı. Bu durum rehabilitasyon merkezlerini de kapsarken, bu karar belli ki kurum patronları rahatsız ediyor.

Patronların Ensesindeyiz (PE)   ve İletişim Ağı’na ulaşan rehabilitasyon merkezlerinde çalışan öğretmenler, çeşitli kurumlarda patronların eğitim emekçilerin idari izin hakkını ücretsiz izin kullanımına dönüştürmeye çalıştığını, maaş kesintisi yapmaya çalıştıklarını bildirdiler. Ya da bazı kurumlarda patronlar bu izin sürecini öğretmenlerin yıllık izin sürelerinden düşerek, hak etmiş oldukları izin hakkının gaspı dile getirilmektedir.  Bazı kurumlarda ise öğretmenlere öğrenci gelmese dahi kurumda bulunmaları gerektiği söylenmektedir. Patronlar, öğretmenlerin idari izin hakkının önüne geçerek, öğretmenleri mağdur etme, kendilerini karlı çıkarma telaşında, yani salgın tehdidini fırsata çevirme telaşına düşmüş durumda.

Rehabilitasyon merkezleri patronlarını uyarıyoruz!

Bakan Ziya Selçuk’un da ifade ettiği gibi rehabilitasyon merkezleri de bu süreçte ders yapamayacak. Öğrencilere telafi dersleri yapılabilecek ve aslında herhangi bir mali kayıp yaşanmayacaktır. Kendi çıkarlarınız için öğretmenlere yönelik dayatmalardan bir an önce vazgeçin.

PE Rehabilitasyon Merkezi Komitesi olarak patronları bu haksız, hukuksuz, keyfi tutumlarından derhal vazgeçmeleri için uyarıyor, kurumlarda çalışan eğitim emekçilerinin yalnız olmadığını hatırlatmak istiyoruz. Kurumlarımızdaki her türlü hukuksuzluğa karşı olduğu gibi bu dayatmalara karşı mücadele edeceğimizi bildiriyor tüm rehabilitasyon merkezi öğretmenlerini mücadeleye katılmaya çağırıyoruz.

Patronların Ensesindeyiz Rehabilitasyon Merkezi Komitesi

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PE İş Bankası Komitesi: “Açıklanan zam oranlarını kabul etmiyoruz”

Patronların Ensesindeyiz Banka Emekçileri Dayanışma Ağı İş Bankası Komitesi, 2021 yılının ilk 6 ayı için …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x