DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Haydarpaşa tarihi kazı alanı işçileri iş bıraktı

Haydarpaşa’da arkeolojik kazı alanında çalışan işçiler ödenmeyen maaşlarını almak için bugün yasal haklarını kullanarak iş bıraktılar.

Bir hafta önce 4 aydır birikmiş ve ödenmemiş maaşları için mücadeleye başlayan Haydarpaşa kazı işçileri bu sabah iş bıraktılar.

Konuyla ilgili Haydarpaşa İşçi Komitesi tarafından yapılan açıklamada “4857 sayılı İş Kanununun 34. maddesindeki hakkımızı kullanıyoruz ve iş yapmayı reddediyoruz” denildi.

PATRONDAN KÖLELİK TEKLİFİ

KKC (Kalyon-Kolin-Cengiz) Marmaray ortaklığının Ege Yapı Ray alt yüklenici firması patronu Aytaç Doğan, şantiyeye gelerek işçilere hitaben “Maaşları geç ödüyoruz. Buna dayanabilen ancak gelsin” şeklinde açıklama yaptı. Maaşların bundan sonra da zamanında ödenmeyeceğini ve çalışma şartlarının kötü olduğunu kabul eden Doğan, yüklenicisi olduğu Kalyon-Kolin-Cengiz ortaklığından para alamamasını buna gerekçe gösterdi. Doğan bu koşullara “dayanamayacak olan işçilerin” isimlerini yazdırmalarını isteyerek çıkışlarının verileceğini söyledi. Doğan işçilerin alacaklarını ise Cuma günü ödeyeceği taahhüdünde bulundu.

İşçiler alacaklarının ödenmesi için mücadelelerini sürdüreceklerini belirtiyorlar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NAK Kargo’da ücretsiz izne çıkarılan işçiler direnişe geçti

NAK Kargo’nun İzmir Bornova’daki şubesinde hiçbir gerekçe gösterilmeden ücretsiz izne çıkarılan işçiler direnişe geçti. Yaklaşık …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x