DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Çelik Nakış işçileri bu sefer Bornova Zara önündelerdi

Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan, Üniteks ve Cu Tekstil gibi firmalarla çalışan, üretimlerinin önemli bölümünü Zara, Bershka gibi İnditex grubu markalarına yapan Çelik Nakış işçileri Patronların Ensesindeyiz Ağı ile birlikte dün Hilltown AVM’de bulunan Zara mağazası önünde eylemlerine başlamışlardı. İşçiler bugün Forum Bornova AVM’deki Zara mağazasının önünde eylemlerini sürdürdüler.

Baskı ve nakış olmak üzere iki bölümde üretim yapan fabrikanın baskı bölümünde çalışan işçiler haklarının önemli bölümünü elde etmişlerdi. Hakkını alamayan nakış bölümü işçileri eylemlerine Zara mağazaları önünde devam ettirme kararı almışlardı. İşçiler aldıkları karar doğrultusunda dün Karşıyaka’da bulunan Hilltown AVM’deki ZARA mağazasının önünde eylem gerçekleştiren işçiler bugün de Forum Bornova AVM’deki Zara mağazasının önünde eylem gerçekleştirdi. Çevreden geçen yurttaşlar da işçilerin yaptıkları eylemi desteklerdiklerini ifade ettiler. Emniyet ve Avm güvenlik görevlilerinin engellemelerine rağmen eylemlerini sürdüren işçiler, “Bol ışıklı, çok pahalı, bol emek sömürüsünün olduğu bu mağazaların önünde bizi görmeye alışsınlar. Haklarımız ödenmediği koşulda bütün mağazaların önünde sesimizi duyurmaya devam edeceğiz. “ ifadelerini kullandılar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2 aydır maaşları ödenmeyen Point Kargo işçileri ücretlerini istiyor

Point Kargo’da çalışan işçiler, yoğun çalışma saatlerine rağmen iki aydır maaşlarını alamıyor. Özellikle pandemi döneminde …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x