DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

VİP direnişi 100. gününde

Kocaeli Darıca’da faaliyet gösteren Vip Giyim fabrikasında, Deriteks Sendikası’na üye oldukları için işten atılan işçilere ve onlarla dayanışmaya gelenlere direnişin 100. gününde de polis engel olmaya çalıştı.
100 gündür yapıldığı gibi akşam iş çıkışında sendika yine fabrika önünde açıklama yapmak istedi. VİP Giyim patronu Bülent Sönmezler’in ve ustaların baskısı altında anayasal haklarını kullanmaya çalışan işçilere dayanışma mesajını iletmek için fabrika önüne gitmek isteyen kitleyi “yolu kapatmaya çalışmakla” suçlayarak izin vermedi.
Yapılan görüşme sonrasında polis ekipleri yolu açarken, yine de fabrikadan çıkan işçilerle görüşmek isteyen kitle ile işçilerin arasına etten duvar örerek engel olmaya çalıştı.
Deriteks Sendikası yöneticileri ve destek olmaya gelen emek örgütleri her türlü engellemeye rağmen Vip Giyim fabrikasında çalışmaya devam etmekte olan arkadaşlarına dayanışma mesajlarını ilettiler.
Sendika yönetimi yaptığı açıklamada ”Bizler burada anayasal hakları patron tarafından engellenmiş işçiler olarak yasal haklarımızı kullanıyoruz. 100 gündür her gün buraya gelerek dayanışma mesajımızı ilettik. Bugün emniyet güçlerinin burada yapmaya çalıştığı şey sendikamızın örgütlenme faaliyetine engel olmaya çalışmaktır. Bizler anayasal haklarımızı biliyoruz. Bilmeyenlere, ihlal edenlere karşı gerekli önlemleri almalarını tavsiye ederiz. ” denildi.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PE İş Bankası Komitesi: “Açıklanan zam oranlarını kabul etmiyoruz”

Patronların Ensesindeyiz Banka Emekçileri Dayanışma Ağı İş Bankası Komitesi, 2021 yılının ilk 6 ayı için …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x