DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İzmir Dr.Behçet Uz Çocuk Hastanesi veri giriş personelleri isyan etti

İzmir Dr.Behçet Uz Çocuk Hastanesi’nde veri giriş personeli bir kadın emekçinin dün bir hasta yakını tarafından saldırıya uğraması sonrasında hastane bahçesinde basın açıklaması gerçekleştirildi.  Hastane çalışanlarının katıldığı basın açıklamasında, saldırıya uğrayan sağlık emekçisi hastane yönetimi tarafından gördükleri baskıya isyan etti.

Bugün de Patronların Ensesindeyiz avukatının katılımıyla bir toplantı gerçekleştiren veri giriş personelleri, yaşanan şiddet olayının sonrasında dahi şiddete uğrayan arkadaşlarının idare tarafından çalışmaya zorlandığını, mazeret izinlerinin kullandırılmadığını, görev tanımları dışında işler yapmaya zorlandıklarını ve mesai saatlerinin diğer hastanelere göre keyfi olarak uzatıldığını belirttiler. Hakları için bundan sonra birlikte mücadele etme kararı alan emekçiler, yarın temsilcileri aracılığıyla hastane yönetimiyle taleplerini iletmek için bir görüşme gerçekleştirecekler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NAK Kargo’da ücretsiz izne çıkarılan işçiler direnişe geçti

NAK Kargo’nun İzmir Bornova’daki şubesinde hiçbir gerekçe gösterilmeden ücretsiz izne çıkarılan işçiler direnişe geçti. Yaklaşık …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x