DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Bahçeşehir Koleji’nde yine hak gaspı!

Bahçeşehir Koleji Ataşehir 1 Kampüsü’nde, 2019-2020 sözleşme döneminde sözleşmeleri kurum tarafından yenilenmeyen öğretmenlerin tazminat alacaklarının hala ödenmediği öğrenildi. Patronların Ensesindeyiz (PE) Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı ile iletişime geçen öğretmenler, Eylül ayında yatması gereken tazminat alacaklarının halen hesaplarına geçmediğini ifade ettiler.
Bahçeşehir Koleji Çamlıca Kampüsü’nden de geçtiğimiz yıl işten çıkarılan ve uzun süre tazminatları ödenmeyen öğretmenler de PE Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı ile birlikte mücadele sürecini başlatmış, attıkları çeşitli adımlarla ve konunun Patronların Ensesindeyiz Ağı aracılığıyla duyurulmasıyla tazminat haklarını kurumdan alabilmişlerdi.
Yaşanan bu sürecin üzerinden yaklaşık 3 ay geçmesinin ardından Bahçeşehir Koleji’nin başka kampüslerinde de çeşitli hak gasplarının olduğu ortaya çıktı. Bahçeşehir Koleji Ataşehir 1 Kampüsü bunlardan biri olurken, geçtiğimiz yıl işten çıkarılan öğretmenlerin halen tazminatlarının ödenmediği belirtiliyor.
PE Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı’na başvuran ve tüm haklarını alana kadar Ağ ile birlikte mücadele edeceklerini dile getiren öğretmenler, en az 2 yıl kuruma emek verdiklerini, yeri geldiğinde fazla mesai yaptıklarını ancak hiçbir ek ücret ödenmediğini ifade ettiler. Sözleşme döneminde hiçbir gerekçe sunulmadan sözleşmeleri yenilenmeyen ve işten çıkarılan öğretmenler tazminatlarının hala neden yatmadığına ilişkin Bahçeşehir Koleji yönetiminden açıklama bekliyorlar.
Öğretmenler gerekli hukuki süreçleri derhal başlatacaklarını ifade ederken, Bahçeşehir Kolejlerinde çalışan veya işten çıkarılarak hakları gasp edilen tüm meslektaşlarına PE Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı ile birlikte mücadele etmeleri yönünde çağrı yaptılar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünteks tekstil fabrikasında sendikal örgütlenme yaptığı gerekçesiyle işten atılan işçi anlattı

Diyarbakır’da üretim yapan Ünteks tekstil firması sendikal örgütlenme yapan işçileri önce ücretsiz izne çıkardı, ardından …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Zeynep Sevilmiş
Zeynep Sevilmiş
1 yıl önce

Altı ay oldu tazminatımı alamadım Genel merkez ilk zamanlar sıraya koyduk ödeyeceğiz diyordu. Son iki aydan beri telefonlarımızı açıp neden aradığımızı sorup ilgili bölüme bağlamıyorlar dakikalarca müzik dinletiyorlar

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x