DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

PE’den PAME’ye genel grev için dayanışma mesajı

Kardeş Örgütümüz PAME’yi ve 18 Şubat Genel Grevini Selamlıyoruz

Yunanistan’da sınıf kardeşlerimiz kamu ve özel sektörde, hükümetin yeni sosyal güvenlik yasa tasarısına karşı bugün grevdeler.

Syriza hükümetinin önünü açtığı, Yeni Demokrasi hükümetinin yasa tasarı ile hızla yürürlüğe koymaya çalıştığı bu yasa tasarısına karşı Yunanistan işçi sınıfının net bir yanıt vereceğini biliyoruz. Halk karşıtı uygulamalar ancak işçi sınıfının direnciyle püskürtülebilir.

Tüm yurttaşlar için kamusal sosyal güvenlik ve ücretsiz sağlık hizmeti, emeklilik yaşının düşürülmesi, emekli aylıklarının yükseltilmesi ve devlet garantisi talepleri meşrudur. Kardeş örgütümüz PAME’nin bu talepleri gündeme getirerek yaptığı genel grev çağrısına Türkiye’den dayanışmamızı iletiyoruz.

Türkiye Komünist Partisi’nin çağrısıyla kurulan, çeşitli sektörlerden ve işyerlerinden işçilerin işyeri komiteleri ve sektör dayanışma ağları altında örgütlendiği Patronların Ensesindeyiz Haberleşme Dayanışma ve Mücadele Ağı, 18 Şubat grevini selamlıyor.

Yaşasın işçi sınıfının birliği

Yaşasın uluslararası dayanışma

PATRONLARIN ENSESİNDEYİZ HABERLEŞME DAYANIŞMA VE MÜCADELE AĞI

Bugünkü grevle ilgili PAME’nin çağrısı için soL’daki şu habere bakılabilir: https://haber.sol.org.tr/dunya/yunanistanda-sosyal-guvenlik-yasasina-karsi-kamuda-ve-ozel-sektorde-genel-grev-280548

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Point Kargo işçileri: Haklarımızı alana kadar mücadele edeceğiz

Pandemi dönemi boyunca yoğun çalışmaya maruz kalan Point Kargo işçileri yaşadıkları haksızlıklara karşı mücadele ediyor. …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x