DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Özel Seyhan Okulları iflas ettiğini açıkladı: Öğrenciler, öğretmenler mağdur

Adana’nın Çukurova ilçesinde faaliyet yürüten Özel Seyhan Okulları patronu, ekonomik sıkıntıları gerekçe göstererek iflas ettiğini açıkladı.

Okulun kurucusu ve patronu Oktay Seçmen tarafından iflası açıklanan Özel Seyhan Okulları’nda öğretmenlerin yaklaşık bir yıldır maaş alamadıkları, öğrenci velilerinden bir yıllık ücretin peşin istendiği, bazı velilerden ise gelecek yılın ücretinin de istendiği öğrenildi.
Okul idaresi tarafından SMS yoluyla okulun iflas ettiği duyurulan veliler okula giderek okulun patronu Oktay Seçmen’e tepki gösterdi. Velilerden gelen tepkileri anladığını söyleyen Oktay Seçmen, “Öğretmenlerin maaşlarını ödeyemiyorum. Öğrencilerin eğitim-öğretim hayatlarına devam etmeleri için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.
Yaklaşık bir yıldır maaşlarını alamadıklarını söyleyen okulun öğretmenlerinden Zeynep Karateke ise, “Bizler bugüne kadar öğrenciler için sabrettik; ama artık öğrencisi, velisi, öğretmeni herkes mağdur oldu. Biz hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Okullar eğitimhanedir, ticarethane değildir.” dedi.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşçilerin “Akkuyu Raporu”: PE Akkuyu İşçileri Dayanışma Ağı röportajı

Emek hareketinin yükselişe geçtiği, farklı sektörlerden emekçilerin omuz omuza vererek haklarını elde etmek amacıyla yurdun …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x