DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Shell’de hak gaspları had safhada

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan bir ihbara göre, Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde hizmet veren Shell ofisinde sigortasız işçi çalıştırılıyor.
İhbarı yapan işçi, daha önce kimlik fotokopisi istenerek sigortası yapılacağı söylenmesine rağmen, 2 aydır çalışmakta olduğu iş yerinde sigortasının yatmadığını belirtti.
İddiaya göre, çoğu işçinin işe girişlerinden itibaren aylarca sigortasız çalıştırıldığı ve hepsinin ücretinin hukuksuz bir şekilde elden ödendiği belirtildi. İşçilerin aktardığına göre, patron yıllık izinlerin kullanılmasına da kesinlikle izin vermiyor ve çalışanlar sırf bu nedenle haklarını alamadan işten ayrılmak zorunda bırakılıyor, işçiler ulusal bayram ve tatillerde de çalıştırılıyor. Hafta sonu izin kullanmanın yasak olduğu iş yerinde, pazar günleri çalışmak zorunda bırakılan işçilere yemek de verilmiyor.
İhbarı yapan işçi son olarak, konuya ilişkin gerekirse dava açacağını, SGK’ya bildirimde bulunacağını, patronun bir daha güvencesiz ve hukuksuz işçi çalıştıramaması için sonuna kadar mücadele edeceğini ve örgütleneceğini ifade etti.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x