DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İzmir Barankaya İnşaat’ta hak gaspları

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan bir ihbara göre İzmir’de faaliyet gösteren Barankaya İnşaat Haf. Taah. Akar. San. Tic. A.Ş.’de sigorta primleri asgari ücret üzerinden yatırılıyor. Maaşların elden ödenen kısmı çalışanlara ödenmiyor. Şirkette fazla mesai yapılmasına rağmen bu mesailerin ücretleri ödenmiyor.

PE Ağı’na iletilen ihbarda, Barankaya İnşaat çalışanı şirkette makina operatörü olarak 4 ay çalıştığını, bu süre boyunca çalışma süresinin 12 saat olduğunu belirtti. Ücretinin 4.500 TL olduğunu ancak sigorta priminin asgari ücret üzerinden yatırıldığını belirten işçi, ayrıca elden ödenmesi gereken maaşının da ödenmediğini söyledi. Çalıştığı dönem boyunca fazla mesai ücreti almayan işçi, çıkış formunu imzalamayı reddettiği için şirketteki alacaklarının kendisine ödenmediğini belirtiyor. İhbara göre, şirkette aynı şekilde işten çıkarılan bir işçi daha var.

Barankaya İnşaat, birçok belediyeye altyapı ve üstyapı projeleri yapıyor. Şirket ayrıca, Irak başta olmak üzere çeşitli ülkelerde de bazı projeler yürütmekte.

 

 

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pandemi Koşullarında Eczane Çalışanlarının Durumu

En örgütsüz iş kollarından biri olan eczane işçiliği; fazla mesai saatleri, asgari ücret ve güvencesiz …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir