25 Mayıs 2024, Cumartesi

Doğa Koleji velileri tekrar eyleme geçiyor

Doğa Koleji’nde öğretmenlerin maaşlarının ödenmemesiyle ortaya çıkan kriz devam ediyor. Öğretmenlerin 5 aydır maaşları ödenmezken, veliler tekrar eyleme geçme kararı aldılar.

Doğa Koleji’nin İTÜ Vakfı’na devredildiğinin ilan edilmesinin ardından, sorunların çözüldüğü yönünde bir algı yaratılırken, öğretmenlerin maaşlarının ödenmesi yönünde hala bir adım atılmış değil. Doğa Koleji velileri öğretmenlerin yaklaşık 5 aydır verilmeyen maaşları ödenmedikçe önümüzdeki yıl için çocuklarının kayıtlarını yenilemeyeceklerini belirtiyorlar.

Doğa Koleji’nde öğretmenlerin maaşlarının ödenmemesi durumunun sürmesi üzerine veliler tekrar eyleme geçiyorlar. Veliler Twitter üzerinden de #maaşyoksaerkenkayıtyok hashtagi ile kamuoyuna yönelik bilgilendirme çalışmalarını sürdürürken, yaptıkları açıklamayla Cumartesi günü (yarın) Genel Merkez önünde bir eylem yapacaklarını duyurdular. Veliler açıklamasında “Önce maaş sonra kayıt demek adına cumartesi günü saat 13.00 de Atasehir1 merkez binası önünde toplanılacak. Tüm Doğa Koleji velileri, öğretmenleri ve personeli davetlidir” ifadelerine yer verdiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!