DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Doğa Koleji velileri tekrar eyleme geçiyor

Doğa Koleji’nde öğretmenlerin maaşlarının ödenmemesiyle ortaya çıkan kriz devam ediyor. Öğretmenlerin 5 aydır maaşları ödenmezken, veliler tekrar eyleme geçme kararı aldılar.

Doğa Koleji’nin İTÜ Vakfı’na devredildiğinin ilan edilmesinin ardından, sorunların çözüldüğü yönünde bir algı yaratılırken, öğretmenlerin maaşlarının ödenmesi yönünde hala bir adım atılmış değil. Doğa Koleji velileri öğretmenlerin yaklaşık 5 aydır verilmeyen maaşları ödenmedikçe önümüzdeki yıl için çocuklarının kayıtlarını yenilemeyeceklerini belirtiyorlar.

Doğa Koleji’nde öğretmenlerin maaşlarının ödenmemesi durumunun sürmesi üzerine veliler tekrar eyleme geçiyorlar. Veliler Twitter üzerinden de #maaşyoksaerkenkayıtyok hashtagi ile kamuoyuna yönelik bilgilendirme çalışmalarını sürdürürken, yaptıkları açıklamayla Cumartesi günü (yarın) Genel Merkez önünde bir eylem yapacaklarını duyurdular. Veliler açıklamasında “Önce maaş sonra kayıt demek adına cumartesi günü saat 13.00 de Atasehir1 merkez binası önünde toplanılacak. Tüm Doğa Koleji velileri, öğretmenleri ve personeli davetlidir” ifadelerine yer verdiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Direksiyon eğitmenleri ile konuştuk: “Devlet vergi ve stopaj alabilmek için kursları kapatmıyor ama biz çalışanları da mağdur ediyor”

Merhaba, hoş geldiniz. Mart ayında direksiyon eğitmeni arkadaşlarla görüşmüştük. Genel olarak direksiyon eğitmenlerinin sıkıntılarından, yasal …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x