DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Özel Gökjet Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri bugün iş bıraktı

Büyükçekmece’de yer alan Özel Gökjet Havacılıkk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde çalışan öğretmenler  maaşlarının ödenmemesini gerekçe göstererek iş bıraktı.

Okul idaresiyle yapılan tüm toplantıların sonuçsuz kaldığını, en az 3 aydır maaş alamadıklarını ve aralarında 7-8 maaş ödeme alamayanların  olduğunu belirten öğretmenler ücretleri tamamen ödeninceye kadar bugünden itibaren İş Kanunu’nun 34. maddesi gereğince haklarını kullanacaklarını belirtti.

Öğretmenler , iş bırakma bildirimlerini yönetime sunduktan sonra tam katılım göstererek ders bırakma eylemlerine başladılar. 22 öğretmen ve 1 müdür yardımcısı bulunan okulda müdür hariç boykota tam katılımın olması dikkat çekti. Velilerin sabah saatlerinden itibaren okula gelmeleri akabinde okul kurucusunun da okula gelerek velilere görüştüğü ve ödemelerin peyderpey yapılacağına dair açıklamalar yaptığı belirtiliyor.

Öğretmenler mücadele etmekte kararlı olduklarını şu sözlerle beyan etmişlerdi:

Bizler aylardır maaşını alamayan Özel Büyükçekmece Gökjet Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleriyiz.
Yola çıktığımızda aklımızda sadece Atatürk ilke ve inkılaplarına uygun, ahlaklı ve saygılı öğrenciler yetiştirmek vardı. Öğrencilerin gözlerinde ışıltı, kalplerinde sevgi, geleceklerinde bir değer olmayı düşündük her zaman.

Fakat bu mümkün olmadı ya da oldurulmadı.
Yaşadığımız baskılar ve öğretmenlik mesleğinin değersizleştirilmesi, yaşadıklarımızı dile getirdiğimiz ama sonuçsuz kalan toplantılar, aylardır ertelenen maaş ödemeleri ve verilen sözlerin tutulmayışı bizim için bardağı taşıran son damlalar oldu. Hakkımızı aramaya çalıştığımızda ise önümüze koyulan bir dolu engelle karşılaştık.

Okul yönetimi sorunlarımızı çözmek için adım atmazken biz yeni bir adım atmaya ve sesimiz daha fazla duyurmaya karar verdik. Geleceğe ışık tutacak yeni nesiller yetiştirmek gayesinde olan bizler, Gökjet Lisesi Öğretmen Komitesi’ni kurduk.

Bundan soran birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek sorunlarımızın çözümünü bulacağımıza inanıyoruz ve haklarımızı almak için ortak sesimizi daha gür çıkaracağımızı ilan ediyoruz.

Patronların Ensesindeyiz Özel Okul Öğretmen Dayanışma Ağı
Özel Büyükçekmece Gökjet Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen Komitesi

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seferihisar’da motokuryeler bir araya geldi

Son günlerde Getir, Vigo, Yemeksepeti ve başka şirketlerde yapılan zam talepli eylemlerin ardından motokuryeler birlikte hareket etmek …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x