DARLANMA, KORKMA, BİZİMLE İRTİBATA GEÇ!

Doğa Koleji öğretmenlerinin yanındayız

Patronların Ensesindeyiz Sağlık Emekçileri Ağı hakları için mücadele eden Doğa Koleji öğretmenlerine destek açıklaması yaptı.

Açıklamanın tamamı:

DOĞA KOLEJİ ÖĞRETMENLERİNİN YANINDAYIZ

Biliyoruz ki eğitim emekçilerinin temel haklarının gasp edildiği maaşlarının ödenmediği, uzun saatlerce zorunlu çalıştırıldığı, işsizlikle tehdit edildiği ortamda eğitim olmaz!

Doğa Koleji Öğretmenlerinin en temel hakları için verdiği bu mücadeleyi destekliyor ve yanlarında olduğumuzu ilan ediyoruz.

“Ekonomik kriz var; çok daha zorda olanlar var; özel sektörde direniş olmaz; kazanım olmaz; daha çok kayıp olur” gibi baskılara rağmen boykot kararı ile kendini göstermek emekçiler için başlı başına bir kazanımdır! Direnen tüm emekçilerin kazandığı gibi Doğa Koleji Öğretmenlerinin de haklarını alacaklarına inanıyoruz.

Eğitimde yaşananlar sağlıkta yaşanacakların aynasıdır. Halkın eğitim hakkının gaspedilip piyasaya açılması ile sorunlar başlamıştır. Öğretmen enflasyonu ile işsizlik oluşturulmuştur, devlet okullarında eğitim kalitesizleştirilmiş, müfredat dincileştirilmiştir.

Özel güzeldir ideolojisi pompalanmıştır. Sonuç ise gelirinin büyük kısmını çocuklarının eğitimine aktarmak zorunda kalan aileler, devlet okullarının olumsuz koşullarına mahkum kalan yoksullar, büyük bir işsiz eğitim emekçisi ordusu, artan karanlık, cehalet…

Sağlıkta da alan piyasa ve dinciliğe açılmış olup aynı koşullar bir adım geriden izlenebilmektedir: Artan işssizlik, devletten alınıp özele aktarılan bütçe, düşen kamusal hizmet kalitesi, alternatif uygulamalar şarlatanlık, gericilik, hastalık, sağlıksızlık….

Çalışan emekçiler ve hizmet alanlar eğitimde olduğu gibi piyasanın sömürü koşullarına mahkum edilmektedir. Yakın zamanda kurulan ve sayıları gün geçtikçe çoğalan Şehir Hastanesi uygulamaları bunun bir örneğidir.

Tek bir kolejde gerçekleşen bir direniş bir günde patronları ve destekçilerini sessizliğe gömmüştür. Benzer koşulları yaşayan sağlık ve eğitim emekçileri birlikte güçlüdür. Birlikte mücadele ile kamucu nitelikli sağlık ve eğitim hakkımızı temel çalışma haklarımız ile birlikte kazanabilir; tüm patronları tarihin karanlığa gömebiliriz.

Yanınızdayız! Doğa Koleji Öğretmenleri Kazanacak!

Patronların Ensesindeyiz Sağlık Emekçileri Ağı

Hakkında Site Yöneticisi

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments