DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Doğa Koleji Ankara Öğretmen Komitesi’nden velilere çağrı

PE Doğa Koleji Ankara Öğretmen Komitesi,  yarınki ders bırakma eylemi için bir çağrı metni hazırladı ve öğrenci velilerine iletmeye başladı. Öğretmenler, velilerden derslere girmeme yönünde aldıkları karara saygı duymaları ve kendilerine destek vermeleri çağrısı yaptı. Açıklama şöyle:

Doğa Koleji Öğretmenlerinden Velilerimize Çağrı

Doğa Koleji yönetiminin “yılan hikayesine” çevirdiği ve bir süredir veliler için yarattığı umutlar, beklentiler uzun bir süredir bu kurumun çalışanları için yaratılmaktadır. Tüm bu aldatma politikaları sonucu 3 aydır maaşımızı, ek ders ücretlerimizi ve MEB’in tüm öğretmenlere verilmesini zorunlu kıldığı eğitim-öğretim ödeneğimizi alamamaktayız. Eğitim sadece öğretmen ayağından oluşan bir süreç değildir. Eğitim; bakanlığıyla, okuluyla, idarecisi, velisi, öğrencisiyle bir bütünlüğe sahip olduğunda sürdürülebilir. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığı , Doğa patronu ve yöneticileri sınıfta kalmıştır. Eğitim-öğretim hakkının gasp edilmesinin sorumluları ortadadır. Bin bir ekonomik sorunla boğuşan, aile ve çocuklarına karşı sorumluluklarını yerine getiremeyecek noktaya sürüklenmiş, ağır bir travmatik dönemden geçen öğretmenlerin derslere girmeme hakkını desteklemek bir yurttaşlık görevidir. İdarecilerin ve kimi grupların öğretmenlere derse girmeleri yönünde yaptığı baskı çok ağır bir mobbingtir. Velilerimizin derslere girmeme yönünde aldığımız karara saygı duyması ve Doğa yöneticilerinin gizledikleri tüm gerçekleri bir an önce açıklamaları için velilerimizin yanımızda olması en büyük temennimizdir.

PE Doğa Koleji Ankara Öğretmen Komitesi

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Senamoni Güzellik Merkezi patronu kadın işçiyi önce fazla mesaiye zorladı sonra küfür etti

Kadıköy’de faaliyet göstermekte olan Senamoni Güzellik Merkezi’nde çalışan bir kadın işçi Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşarak …

0 0 votes
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x