13 Temmuz 2024, Cumartesi

Ankara Batıkent Doğa Kolejinde Velilerin Basın Açıklaması Engellenmek İstendi

Doğa Koleji velileri çocuklarının eğitim hakkını savunmak, öğretmenlerin maaş alamama sorununun çözümüne destek olmak için bir araya gelmeye devam ediyor.

Bugün saat 10.00 da Ankara Batıkent Doğa Koleji önünde açıklama yapmak isteyen veliler okul müdürünün engelleme çabası ve polis tacizi ile karşılaştılar.

Velilerin aktardığına göre okul müdürü velilere ulaşıp açıklamanın iptal edildiği bilgisini yayarak açıklamaya engel olmaya çalıştı. Aynı zamanda okul yönetiminin öğretmenler üzerinde mobbingi artırdığını da söyleyen veliler, bu engelleme girişimlerine rağmen yine de sabah saatlerinde okulun önünde buluştular. Ancak veliler bu sefer de polisle karşılaştı. Polisin kendilerini fotoğraf ve video ile kaydederek taciz etmesine, yönetimin açıklamayı engelleme girişimlerine rağmen bir araya gelen veliler yaşanan sorunları Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı’na aktardılar.

Veliler okula girmek istedikleri halde yönetim tarafından engellendiklerini, okulda şu an eğitim-öğretim faaliyetinin yürütülemediğini, çocuklarının eğitim haklarının ellerinden alındığını belirtiyorlar. Bir an önce öğretmenlerinin maaşlarının yatırılarak eğitim öğretim sürecinin normale dönmesini istediklerini de belirten veliler iletişim halinde olmaya devam edeceklerini söylediler ve Doğa Koleji öğretmenleri ile dayanışmalarını ifade ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!