DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Simo Tekstil işçileri PE Ağı’nda hakları için mücadele edecek

Çiğli Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Simo Tekstil’de çalışan yaklaşık 200 işçi fabrikanın kapanması gerekçesiyle 1,5 aylık maaş ve fazla mesaileri ile tazminatları da verilmeksizin işten çıkarıldı. Zara, Beshka, Tesko gibi dünyaca markalara üretim yapan Sun Tekstil’in taşeronu olan Simo Tekstil’de işçiler haklarını alacakları bir muhatap bulamıyor.

Simo Tekstil patronunun maaş ve mesailer konusunda işçileri oyaladığı ve maaşların verilmesi konusunda 15 Kasım tarihine söz verdiği ancak kıdem ve ihbar tazminatı haklarını vermeyeceğini beyan ettiği biliniyor. Yalnızca Sun Tekstil için üretim yapıldığını belirten işçiler, fabrikanın kapandığı 26 Ekim’den bu yana  Sun Tekstil yetkilileri ile yapılan görüşmelerde Sun Tekstil’in sorumluluk kabul etmediğini belirtti.

Haklarının takipçisi olan Simo Tekstil işçileri Patronların Ensesindeyiz ağına ulaşarak Çiğli İşçi Evinde yoğun katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi. Patronların Ensesindeyiz Ağı avukatının da katıldığı toplantıda işçiler en küçük alacaklarına kadar haklarının peşinden gitme yönünde karara vardılar.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Boyner çalışanlarından kriz fırsatçısı patrona karşı sosyal medya kampanyası: #boynercalisanlarihakkiniistiyor

Boyner mağazası çalışanları pandemiyle birlikte artan haksızlıklara karşı  Cumartesi günü 15:00’te #boynercalisanlarihakkiniistiyor heştegiyle bir sosyal …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x