DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Özgür Boza okullarında hak gaspları sürüyor

Daha önce Patronların Ensesindeyiz Ağı’na iletilen bir çok hak gaspı ihbarıyla gündeme gelen Özgür Boza okullarında değişen bir şey yok. Geçtiğimiz günlerde hak gasplarının doğrudan muhatabı olduğunu belirten bir emekçiden PE Ağı’na yapılan ihbar şöyle:

“Mayıs ayından beri maaş vermiyorlar. Öğretmenler zor durumda. Her hafta bir gün seçiyorlar, o gün maaşları vereceğiz diyorlar ama bütün hafta bekletiyorlar. Sonra haftaya erteliyorlar. Ayrılan öğretmenlerin maaşları için haciz gelecek ancak okulda öğrenci var şu an gelemiyor. İlk tatilde muhtemelen kasım tatilinde okula haciz gelecek. Giren öğretmen 2 ay dayanıyor, okul yönetimine önce inanıyor sonra çıkıyor. Sene sonuna kadar böyle öğretmenleri kandırıp 2 ayda bir değiştirip devam edecekler. İnternetlerini bile 2 aydır ödeyemiyorlar koskoca okulda internet yok. İnsanları mağdur ediyorlar ve hala güle oynaya binada geziyorlar. Velileri kandırıyorlar. Akıllı tahtalar eksik… Velilere sadece bir tane eksik o da 11. sınıflar iki sınıfa ayrıldığı için diyorlar. Bir tane veli de katları o an gezip kaç tane tahta eksik diye bakmıyor.

100’e yakın kayıt iptali var. Bazı veliler de kurum Atatürkçü diye kalıyor. Atatürkçülük hak yememektir, başkasının hakkının yenilmesine de müsaade edilmemesidir. Atatürk kadar öğretmene değer veren başka bir lider olmadı. Ve bu kurum kadar da öğretmeni değersizleştiren başka kurum var mı bilmiyorum? Eylülden beri 30 öğretmen ayrıldı hala sorun yokmuş gibi yansıtıyorlar. Bu kadar ah ile kaç ay dayanacaklar bakalım göreceğiz.”

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pandemi Koşullarında Eczane Çalışanlarının Durumu

En örgütsüz iş kollarından biri olan eczane işçiliği; fazla mesai saatleri, asgari ücret ve güvencesiz …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir