DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Kural tanımazlığın böylesi: Mplus Grup’ta işe girerken boş sözleşmeye imza

Emlak Konut, Suryapı, Ağaoğlu, Varyap, Sinpaş gibi pek çok inşaat şirketi ve pek çok toplu konutun içinde bulunduğu 36 ayrı yere tesis yönetim hizmeti veren MPlus Grup çalışanları yaşadıkları sorunları Patronların Ensesindeyiz Ağı’na iletti.

MPlus işçilerinin aktardığına göre, şirket iş alırken işçilerin bir kısmına sözleşme içerisinde boş bir sayfaya imzalattırıyor.  Bu sözleşme, işten keyfi çıkarma için el altında tutuluyor. Bu sayede işçiler üzerinde baskı kuruluyor.

Şirkette işten çıkarılıp hakları ödenmediği için patron ile davalık olan pek çok işçi bulunuyor. Çalışanlar işten çıkarılan işçilere haklarının verilmediğini, özellikle kıdem tazminatı alamayan birçok işçi olduğunu ifade ediyor. Ayrıca çalışanlar işin niteliğine göre az kişi ile çalışıldığı için fazla mesai yapmaya ve görev tanımları dışında işlerde çalışmaya zorlandıkları aktarıyor.

Patronların büyük bir kural tanımazlık ile yasal güvenceleri dahi yok saydığı, işçilerin üzerinde her türlü baskı aracını işlettiği bir dönemde işçilerin iş yerlerinde yaşanan tüm hukuksuzlukları, hak ihlallerini ifşa etmesi ve mücadele başlığı haline getirmesi, örgütlenmesi çağrısını yineliyoruz.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mağaza emekçileri normalleşirken hastalanıyor

“Normalleşme” çağrılarıyla birlikte mağazalar açılırken vaka haberleri de artmaya devam ediyor. Patronların Ensesindeyiz Ağı’na konuşan …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x