DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Doğa Koleji İzmir Mavişehir 2 Kampüsü velileri öğretmenlerine sahip çıkıyor

Hafta başında öğretmenlerin yasal hakkını kullanarak ilk iki derse girmediği İzmir Mavişehir 2 kampüsü velileri öğretmenlerin ve kendilerinin yaşadıkları mağduriyete tepkilerini başlattıkları bir imza kampanyası ile göstermişlerdi.

Devam eden imza kampanyasını örgütleyen veliler bugün de okula gelerek sorunlarını dile getirip öğretmenlere sahip çıktıklarını bir kez daha gösterdiler.

Veliler, kendilerine yönetim tarafından söylenen yalanlara isyan ederek artık bu mağduriyete derhal son verilmesi gerektiğini, kendilerine süreçle ilgili doğru bilgi verilmediğini sürekli oyalandıklarını dile getirerek soruların cevap verecek bir yetkili olmadığını söylediler.

Veli görüşleri ve bugun dile getirilen konular:

– Bu süreçte bile öğretmenlerimizin özverili çalışmalarını görüyoruz. Bu kadar zorlu koşullara aylardır özveriyle davranan öğretmenlerimize sahip çıkmak, onlara moral vermek için buradayız.
– Aylardır öğretmenleri oyaladıkları gibi bizi de oyalıyorlar. Erken kayıt dönemi defalarca kayıt için arayan okul idareleri telefonlarımıza çıkmaz oldu.
– Yaşanan sürecin sorumluları öğretmenlerimiz değil, sorumsuz okul yönetimidir. Öğretmenlerimizi bize karşı karalamalarına izin vermeyeceğiz.
– Bizden aldıkları paraları öğretmenlerimize vermiyorlarsa bu paralar nereye gidiyor. Bunun hesabını sormak için buradayız. ”
– Bu mesele artık yönetimi aştı devleti bu yaşananlara müdahale etmeye çağırıyoruz. Övünüp durdukları özel okulculuğun geldiği durum bu. Baksınlar ve kendileriyle gurur duysunlar! ”
– Öğretmenlerimiz korkularından bize gerçeği anlatamıyor. Haklarını aradıkları için tutanakla tehtid ediliyorlar. Milli eğitimi burada çalışan öğretmenlere sahip çıkmaya çağırıyoruz .”
– Bu okulda iki çocuk okutuyorum. Milyarlarca para veriyorum. Bana yüzde 25 zam yapan okul öğretmenime yüzde 6 zam yapıyor, onu da ödemiyor, rezillik!
– Öğretmenler eğitimi engelliyor deniyor. Her gün banklar tarafından aranan, kirasını ödeyemeyen, çocuklarına karşı,  ailesine karşı mahcup bir öğretmen hangi motivasyonla eğitime devam edecek.”
– Yönetim bize her şey düzelecek diyor. Bunu bize en son söyleyen okul müdürü bir gün sonra başka bir okula geçti. Nasıl güvenelim şimdi biz bu sözlere. Yazılı belge istiyoruz, vermiyorlar. Madem çözülecek neden verilmiyor. Demek ki güvenilecek bir şey yok.
Öğretmenleri suçluyorlar ama öğretmene servis bile sağlamayan bir okul yönetimi var. Öğretmenlerimizin bayramı parasız geçirdiklerini şimdi öğreniyoruz. Yazıklar olsun!
Derse giren öğretmenler de var diyerek, hakkını arayan öğretmeni suçlayamazsınız.  Koyun gibi güdülen sessiz kalan değil hakkını arayan, çocuklarımıza da hak aramayı öğreten öğretmenler istiyoruz.

– Bize bu kuruma bir şey olmaz diyen kaç müdür gitti öğretmenlerimiz hala bizimle. Onları yalnız bırakmayacağız.
– Bize öğretmenlerin dertlerini dile getirmeye çalışıyoruz, yönetim hala bunu size kimin söylediğinin peşinde. Öğretmenlerimiz tehdit ediliyor. Buna kafa yorulacağına öğretmenlerin sorunlarına kafa yorulsun’
– Öğretmenlerimiz kendi maddi sorunlarını düşünmekten çocuklarımıza, eğitime kafa yoramıyor. Rahatlamak için talep ettikleri her şey reddediliyor. Ama tüm bunlara rağmen özveri bekleniyor. Bu şartlarda hangi birimiz özveri gösterebiliriz?

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Habaş Demir Çelik’te emekçiye baskı

Aliağa bölgesinde yerleşik Habaş Demir Çelik’te, 10 Şubat tarihinden beri  on yıl ve üzeri çalışanlar …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir