DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Doğa Koleji Öğretmen Komitesi’nden açıklama

19.09.2019
Doğa Koleji Öğretmen Komitesi, Ağustos ayı maaşlarının henüz ödenmemesi ve ödeme takvimi ile ilgili henüz açıklama yapılmaması üzerine bir açıklama yayımlayarak tepki gösterdi. Açıklama şöyle:

Doğa Koleji; aylardır süren maaş ödememe, maaş geciktirme, maaşların parça parça ve düzensiz yatması hallerini Ağustos ayı maaşını hala ödememekle sürdürüyor.

Doğa Koleji; eğitim emekçilerini umursamadığını, öğretmenlerinin patronun kar etmesi için birer figüran olarak gördüğünü, öğretmenlerin bir nebze olsun stres atabilecekleri, dinlenebilecekleri tek zaman dilimi olan yaz boyunca maaşları parçalı ödeyerek göstermiştir.

Açıktır ki Doğa Koleji,  öğretmenlerini önemsememekte ve onları bir köle olarak değerlendirmektedir.

-Haziran maaş ödemesi, 3 parça halinde yatırılmış, son kısmının ödenme tarihi ise 28 Ağustos olmuştur. Bu durum yüzdeler olarak, bölünerek hesaplara yansıtılmıştır.
-Temmuz maaş ödemesi 3 parça halinde yatırılmış, son kısmının ödenme tarihi 10 Eylül olmuştur. Ödemeler yine yüzdeler olarak, bölünerek hesaplara yansıtılmıştır.
-Ağustos maaşına dair, diğer aylarda olduğu gibi hiçbir resmi açıklama olmamıştır.

Kuruma, okul yönetimlerine yaşadıkları olumsuzlukları dile getiren öğretmenlerle sözleşme yenilemeyen Doğa Koleji; işten çıkardığı öğretmenlerine sözleşme bitiş tarihi olan 31 Ağustos öncesi ve sonrası da ne emekleri için teşekkür etmiş ne de öğretmenler yeni eğitim-öğretim yılına hazırlıklı girebilmişlerdir.

Okullar 2 haftadır başlamış olmasına rağmen kitapları dahi tamamlanmayan, kampüslerinde yaşadığı sıkıntıları devam eden öğretmen, öğretmenlere baskı kurmak için görevlendirilmiş idareciler “hiç bir şey olmamış gibi” davranarak öğretmenlerin huzursuzluklarını arttırmaktadır.

Üstüne üstlük, eğitim-öğretim yılının başlamasıyla öğretmenlerini işinin başında göremeyen velilere işten çıkarılan öğretmenlerin “öğrencilerin psikolojisini bozan” öğretmenler olduğunu belirten Doğa Koleji yöneticileri “hakkını arayan, boyun eğmeyen eğitim emekçileri”ne yalan, dolan ve iftirayla saldırarak durumu kotarmaya çalışmaktadır.”Dünyayı İyi Yetişmiş Çocuklar Yönetecek” derken iyi yetişmiş çocukları yetiştiren öğretmenleri iftirayla, mobbingle, fazla iş yüküyle, düzensiz ödemelerle yıpratan Doğa Koleji; öğretmenlerin Ağustos maaşını daha çok gecikmeden ödemelidir!

Bu vesileyle, Doğa Koleji Öğretmen Komitesi, Doğa Koleji’nde çalışan öğretmenleri ve tüm özel ya da kamu çalışanı eğitim emekçisini ülkemizin bir çok yerinde gerçekleştirilecek olan Özel okul öğretmenleri çalıştayları sürecine katkı koymaya ve PE Ağı ile derhal iletişim kurmaya çağırmaktadır.

PE Özel Okul Öğretmenleri Dayanışma Ağı tüm özel okul öğretmenlerini ve kamuda çalışan öğretmenlerini çalıştayların parçası olmaya davet etmektedir.
21 Eylül İzmir
22 Eylül Ankara Saat 15.00,Mülkiyeliler Birliği
28 Eylül İstanbul Saat 15.00 Kozyatağı Kültür Merkezi Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi-Kadıköy
29 Eylül Antalya Saat 16.00, Octopus Kitap Kafe
29 Eylül Adana Saat 14.00, Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi, Seyhan
29 Eylül Mersin Saat 14.00,Mavi Fil Çocuk Kitabevi Mersin

Patronlar Değil Emekçiler Karar Verecek!

DOĞA KOLEJİ ÖĞRETMEN KOMİTESİ
Patronların Ensesindeyiz Ağı’na aşağıdaki sosyal medya hesapları üzerinden ya da 0541 940 0514 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Facebook: https://www.facebook.com/patronlarinensesindeyiz
Twitter: https://twitter.com/pensendeyiz
E-posta: [email protected]

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karizma Beşler fabrikasında işçilerin fazla mesai ücretleri ödenmiyor

İstanbul Silivri’de bulunan Karizma Beşler sucuk fabrikasında Aralık ayı mesai ücretlerinin eksik dağıtıldığı öğrenildi. Patronların …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x