DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

İzmir Bilnet Okulları’nda işten çıkarma

Geçtiğimiz günlerde Bahçeköy Kampüsü’ne kaydını yaptıran ve ücretlerinin tamamına yakınını ödemiş 200’den fazla öğrencinin, okulun kapanmasıyla açıkta kaldığı ve ödemelerin geri alınamamasıyla öğrenci ve velilerin yaşadıkları mağduriyetle gündeme gelen Bilnet Okulları, bu sefer de İzmir Menderes Kampüsü’nde yaşanan işten çıkarmalar ve hak ihlalleri ile gündeme geldi.

Bilfen Şirketler Grubu altında yer alan Bilnet Okulları’nın Menderes Kampüsü’nde Ağustos-Eylül aylarında gerçekleşmesi beklenen devir işlemleri öncesinde öğretmen, yönetici ve personeller çeşitli gerekçelerle önce istifaya zorlandığı, istifa etmeyenlerin de yönetim değişikliği gerekçe gösterilerek işten çıkarıldığı iddia edildi. Kendilerine yönetim değişikliği Haziran ayında duyurulmuş olan çalışanlar, okulun resmen devir işlemleri gerçekleşmediği halde fiilen yeni yönetimin Haziran ayından itibaren okulu devraldığını ve hiçbir çalışanın işten çıkarılmayacağına dair verilen sözlerinse kayıt döneminin sonuna gelinmesiyle yok sayılıp tutulmadığını belirttiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zorlu Holding şirketlerinde 299 işçi Covid-19’a yakalandı, Vestel fabrikasında 1 işçi hayatını kaybetti iddiası

Patronların Ensesindeyiz Ağı’na gelen ihbara göre, Zorlu Holding bünyesinde bulunan şirketlerde 299 işçinin Covid-19 testinin …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x