DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Denge Okullarından Açıklama

İzmir’deki Özel Denge Koleji’nde çalışanların yaşadığı sorunlarla ilgili Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı’nda yayımlanan iddialara kurum yaptığı bir açıklamayla yanıt verdi. ‘İnternet üzerinden asılsız, hiçbir gerçekliği olmayan iddialarla saldırıldığını’ söyleyen kurum Açıklamasında çalışanların sayfamızdan yayınlanan sorunlara herhangi bir yanıt vermedi.

hatırlanacağı üzere  Özel Denge Koleji çalışanları geçtiğimiz günlerde uğradıkları hak gasplarını sayfamızdan duyurmuştu. 15’i temizlik ve mutfak görevlisi, 45’i öğretmen ve 10’u da idari personel olmak üzere 70 emekçinin çalıştığı okulda maaşları zamanında yatırılmıyor, parça parça ödeniyor. Sigorta primleri ödenirken maaşları düşük gösteriliyor, banka kanalıyla yatırılan ücretin üstü elden veriliyor.

ÖZEL DENGE KOLEJİ İDDALARA YANIT VERMİYOR.

Özel Denge Kolejinin açıklaması, bize ulaşan ve yayınladığımız ihbarlara açıklık getirmekten çok uzak. Ayrıca okulların tatile girmesi ve yeni sözleşmelerin yapılmaya başlanması ile birlikte özel okullardan çok fazla ihbar alıyoruz. Çok sayıda öğretmenin katılımıyla oluşturulan PE Özel Okul Öğretmenleri Dayanışma Ağı’nın her biri birer öğrenim marketi gibi işleyen kurumlarda sömürü ve hak gasplarına karşı yoğun bir çalışma içindeyiz.

DEVLET LAİK EĞİTİM ALMAK İSTEYENLERİ ÖZEL OKULLARA DOĞRU İTTİRDİ

Devlet okullarının bilimdışı ve geri bir eğitim düzeyine mahkum edilmesiyle birlikte çocuklarına bilimsel ve laik bir eğitim vermek isteyen aileler özel okullara doğru ittirildi. Devletin kendi okulları için yaptığı harcamalar dibe vururken, aslında ailelere ‘çocuğunuzu imam hatipe vermek istemiyor musunuz, özel okula verin’ deniliyor.
Kriz ve yoksullaşmayla birlikte burada da büyük sıkıntılar var. Bu sistem içinde, aynı müfredatı uygulayıp kendilerini ‘laik eğitim pazarı’ olarak sunan çok sayıda okul, eğitim emekçilerini daha fazla sömürerek para kazanmaya bakıyor. Bunu yaparken hakkını arayan emekçilere de ‘çağdaş eğitime komplo yapıyorlar’ diyerek saldırabiliyorlar.
Biz emekçilerin haklarını aramaya devam edeceğiz.

soL Haber Portalı’nın konuyla ilgili haberine buradan ulaşabilirsiniz.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mağaza emekçileri normalleşirken hastalanıyor

“Normalleşme” çağrılarıyla birlikte mağazalar açılırken vaka haberleri de artmaya devam ediyor. Patronların Ensesindeyiz Ağı’na konuşan …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x