DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

Ankaralı inşaat işçileri: Patronların Ensesindeyiz Ağı’nda buluşuyoruz

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma Ağı’nın çağrısıyla yan yana gelen Ankaralı inşaat işçileri yaptıkları toplantı sonrasında PE Ağı’nda örgütlenmeye karar verdiler. Çalışma koşullarının ağırlığına, işten çıkarmalara, ödenmeyen ücretlere ve patronların haksız uygulamalarına karşı işçileri mücadele etmeye çağıran PE Ağı’nın çağrısı işçiler tarafından ilgiyle karşılandı ve Ankara’da inşaat işçileri arasında güçlü bir başlangıç yapılmasına imkan tanıdı.

Farklı şantiyelerden işçilerin katıldığı toplantıda pek çok şantiyeyle ilgili gündemler ve genel sorunlar üzerine konuşuldu. Özellikle inşaat işçilerinin yalnızlaştığı ve örgütsüzleştiği böyle bir dönemde bu çağrının anlamlı olduğu konusundan bahsedildi.

Ülkede yıllarca şişirilen inşaat sektörünün çöküşe doğru gittiği bir dönemde inşaat işçilerinin haklarının daha çok gasp edileceği, daha ağır sömürü koşullarıyla karşı karşıya kalınacağı belirtilerek,  özellikle işsizlik ve hak edişlerin ödenmemesi meselelerinde önümüzdeki süreçte neler yapılabileceği tartışıldı.

Patronların baskılarına ve dayatmalarına karşı işçilerin birbirleriyle iletişim ve dayanışma içinde olması gerektiği bir kez daha vurgulandı. Toplantı sonunda Ankara Patronların Ensesindeyiz İnşaat İşçileri Dayanışma Ağı’nın kurulması kararlaştırıldı.

Patronların Ensesindeyiz Ankara İnşaat İşçileri Dayanışması’nın kuruluşunu gerçekleştiren işçiler hak mücadelesi vermek için kararlı olduklarını belirttiler.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknoloji ve yazılım emekçilerinin evden çalışmaları sona ererken patronlar için orta yol bulundu

COVİD-19 tedbirleri kapsamında Teknokent ve AR-GE Merkezlerinde faaliyet gösteren firmaların çalışanları 27 Mayıs tarihine kadar …

0 0 vote
Article Rating
Kaydol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x