25 Mayıs 2024, Cumartesi

Ofis ve Plaza emekçileri kıdem tazminatına sahip çıkıyor

Patronların kriz fırsatçılığına karşı bir araya gelen Ofis ve plaza emekçileri, Maslak plazalar önünde hazırladıkları bildiriyi dağıtarak, emekçileri gelen büyük tehlikeye karşı uyardı.

Emekçilerin en önemli kazanımlarından birisi olan kıdem tazminatı, patron sınıfı tarafından fona devredilerek buharlaştırılmak isteniyor. Patronlar, ülkedeki siyasi krizin bir sermaye uzlaşması ile çözülmesini hedeflediğinden, kıdem tazminatı reformu adı altında ve hükümetin sürdürdüğü yapısal reformlar kapsamında işçilerin kazanılmış haklarına saldırmaya devam ediyor. Bunun en önemli uğraklarından birisi ise kıdem tazminatı olarak öne çıkmış durumda.

Öte yandan, işçilerin kazanılmış haklarından biri olan kıdem tazminatının patronlara peşkeş çekilmesine karşı bir araya gelen Ofis ve Plaza emekçileri ise konuya dair emekçiler cephesinden cevap üretmeye çalışıyorlar. Patronların emeğe saldırı programı kapsamında sürdürdükleri bu hamleler karşısında örgütlenmekten başka çaresi olmadığını belirten Ofis ve plaza emekçileri, hazırladıkları bildiri ile Maslak plazalar hattında bildiri dağıtarak işçileri önümüzdeki süreçte yaşayabileceği olumsuz durumlara karşı uyarıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!