13 Temmuz 2024, Cumartesi

Özgür Boza Öğretmenleri’nden Çağrı

Özgür Boza Okulları’nda iki aydır maaşlarını alamadıkları ve haklarını aradıkları için mobbinge uğradıklarını söyleyen öğretmenler, öğrenci velilerine dayanışma çağrısı yaptı. Çağrı şöyle:

Özgür Boza Okulları Velilerimize Çağrımızdır…

Okulumuza sizler gibi büyük heyecanla başladık, hep birlikte emek harcadık, üzülerek söylüyoruz ki çabamız baskı ve istismara uğradı. Biz öğretmenler olarak öğrencilerimizi mağdur etmemek adına son ana kadar okulumuzda yaşanan, yaşatılan sıkıntıları aksettirmedik. Önceliğimiz öğrencilerimizdi. Bununla birlikte maaşlarımız Mart ayında kısım kısım yattı, Nisan ayından itibaren şu ana kadar olan kısmı için ise hiç ödeme yapılmadı.

Zor durumdayız. Bu durumun nedenlerini öğrenmek, çözmek istedik. İlgili Whatsapp gruplarımız nedenleri öğrenmek isteyen bizlere kapatıldı. İletişimimizi kesip bizleri haklarımızı aradığımız için suçlu, kendilerini mağdur durumuna koydular.

Eğitim yılı boyunca çocuklarımıza en iyiyi kazandırma çabamızda bizlerle birlikte çalışan, emek harcayan siz sevgili velilerimizin sesimizi duymasını istiyor, desteklerinizi bekliyoruz. Sizlerin de karşı karşıya kalabileceği zorlukları, sıkıntıları birlikte geçirmek için sesimize ses olun istiyoruz.

Haklarımızı almak için bir araya geldik. Tek başına mücadele edilemeyeceğinin bilincindeyiz. Bize destek olmanızın bugün bizim için önemli olduğu kadar öğrencilerimizin ve siz velilerimizin bu okuldaki geleceği için önemli olduğunu düşünüyoruz.

Yaşadığımız sorunlara dair daha detaylı bilgileri bugün yayınlanan ve aşağıda linki yer alan röportajımızda okuyabilirsiniz.

http://haber.sol.org.tr/toplum/ozgur-boza-okullari-ogretmen-komitesi-kuruldu-264993

Saygılarımızla

Özgür Boza Öğretmenleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!