DARLANMA - KORKMA | BİZİMLE İRTİBATA GEÇ

AKSA Çanakkale Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de Fazla Çalışma Ücreti Ödenmiyor

AKSA Çanakkale Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de işçilerin fazla çalışma ücretlerinin yatırılmadığı belirtiliyor.

Patronların Ensesindeyiz Ağı ile iletişime geçen işçilerin aktardığına göre Aksa Çanakkale Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de fazla çalışma ücretlerinden keyfi kesintiler yapıldı ve fazla çalışma ücretleri yatırılmadı.

Patronların Ensesindeyiz Ağı ile iletişime geçen işçilerin aktardığına göre Aksa Çanakkale Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’de fazla çalışma ücretlerinden keyfi kesintiler yapıldı ve fazla çalışma ücretleri yatırılmadı. Yine iddiaya göre, işyerinde haftalık 45 saati, günlükte 7,5 saati aşan çalışmaların ücreti ödenmiyor.

İşçilerin aktardığına göre; iş yerinde fazla çalışmalarının kesilmesinin yanı sıra vardiya düzenlemesi yasaya aykırı bir şekilde keyfi olarak yapılıyor.

Ayrıca işyerinde işçilere, kendi görev ve sorumlulukları dışında işler veriliyor ve görev tanımı içinde olmayan bu işleri eksiksiz yapması bekleniyor. Verilen angarya işleri yapmayı reddeden işçilere “İş sözleşmende bu işler yazılı” deniliyor. İşçilerin iş sözleşmelerinin bir kopyasını talep etmelerine rağmen işyerinden iş sözleşmesinin bir kopyasını işçilere verilmiyor.

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kale Pratt&Whitney işçileri patron zorbalığını anlattı

İzmir Serbest Bölge’de faaliyet yürüten, F-35 uçak motoru parçalarının üretildiği Kale Pratt&Whitney Uçak Motor Sanayi …

Yorum yazın

avatar
  Kaydol  
Bildir