25 Mayıs 2024, Cumartesi

D&R çalışanlarından açıklama: “Gelin hakkımız olanı savunalım”

Son dönemde işten çıkarmalar, çalışanlarına uyguladığı mobbing ve bazı muhalif yazarların kitaplarına uyguladığı sansürle gündeme gelen D&R mağazalarının çalışanları işten çıkarmalara ve kötü çalışma koşullarına karşı bir araya geldi.

1 Mayıs’a da “D&R’da sansüre, sömürüye, mobbinge son” talepleriyle katılan D&R çalışanlarının açıklamasını kamuoyuyla paylaşıyoruz:

 

GELİN HAKKIMIZ OLANI SAVUNALIM

GELİN BU MÜCADELEYİ BİZ KAZANALIM!

D&R’daki sömürüyü, angarya çalışmayı, sansürü röportajımızda uzun uzun anlattık. Daha anlatmadığımız çok şey yaşanıyor D&R’da. Ama anlattıklarımızın bile D&R patronlarının epey canını sıktığını biliyoruz.

Onlar herşeyi yapıp ağır koşullarda çalıştırıp bizim de sessiz kalacağımızı düşünüyor, içerde biraz mırıldanma olsa işten çıkarır sıyırırız diye planlıyorlar ama o kadar kolay değil. Saatlerce ayakta çalıştıran satış görevlisi olarak işe alıp gece çalışmalarında tadilat yaptıran fiyatını değiştirmediğimiz kitapların parasını bizden çıkaranların neyi amaçladıklarının farkındayız.

Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’ın yazdığı “Metastaz” adlı kitaba uygulanan sansür D&R’ın nasıl bir işletme olduğunu özetliyor aslında. Aydınlanmadan uzak sermaye ile kolkola vermiş Turkuvaz Medya grubundan işçilere daha farklı davranması beklemiyoruz. Onlar da bizim sessiz kalmamızı beklemesin.

Gerçekleri anlatmamız onları korkutuyor, röportajımızın patronları tutuşturduğunu biliyoruz.

Devamında yaşayacaklarından korkuyorlar, korksunlar. Biz mücadele ettikçe bir araya geldikçe kazanacağız!

Onlar da bu kadar kötü koşullarda çalıştırmak, insanları çöp gibi kapının önüne koymak neye mal oluyormuş öğrenecekler.

Bizimle aynı durumda olan ve “deneme sürecin başarısız” denilerek işten çıkarılan çok fazla arkadaşımızın olduğunu biliyoruz onları da sesimize güç katmaya çağırıyoruz. Sizler de olursanız daha güçlü oluruz. Gelin siz de Patronların Ensesindeyiz ağına katılın birlikte bu mücadeleyi büyütelim ve hakkımızı emeğimizi çalanlara sessiz kalmayalım.

D&R’da yaşanan sömürüye sansüre karşı bildiğiniz her şeyi bizimle paylaşmak ile başlayabilirsiniz, destek olun hakkımızı alalım.

Telefon: 0541 940 05 14

Messenger: m.me/patronlarinensesindeyiz

E-mail: [email protected]

1 Yorum

  1. Sürekli bir baskı ve zulüm var. Herkese işe yaramaz muamelesi yapılıyor ve milleti birbirine düşürmek için herşeyi üst yönetim bizzat personele yapıyor. Hiç bir açıklama kabul görmüyor böyle istiyoruz diyorlar yapamazsan gideceksin diye durmadan tehdit ediyorlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!